Засідання Координаційної ради

06 вересня голова районної ради Володимир Кішінський провів засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, у якому взяли участь голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, перший заступник голови райдержадміністрації Жанна Шевцова, заступник голови райдержадміністрації Володимир Катишков.

Перед початком роботи Координаційної ради голова районної ради Володимир Кішінський та голова райдержадміністрації Таміла Шевченко вручили кубок за друге місце в обласній спартакіаді на краще спортивне село Полтавщини виконуючому повноваження Підгорянського сільського голови Ірині Пищиті.

Головуючий повідомив, що вчора відбулося засідання Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування, на якому асоціація поповнилася ще п’ятнадцятьма новими членами, серед яких Кобеляцька міська рада. Запросив сільських голів також вступати в асоціацію і брати участь в її роботі. Також зробив оголошення щодо необхідності прийняття рішень сільськими радами щодо передачі дошкільних навчальних закладів з комунальної власності територіальних громад сільських, селищної, міської рад до спільної власності територіальних громад району.

Начальник відділу нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради та управління майном Анатолій Кучеренко проінформував членів Координаційної ради та запрошених про порядок голосування за ту чи іншу громадську ініціативу по бюджету участі Полтавської області. Пояснив, що по Кобеляцькому району пройшли експертизу, прийняті і допущені до голосування 12 ініціатив, а по Полтавській області – 188. Кожен громадянин має право проголосувати за одну, дві чи три ініціативи.

По першому питанню порядку денного «Про стан сплати податку з доходів фізичних осіб за результатами річного декларування за 2016 рік» доповіла головний державний інспектор Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ Наталія Самойленко. Зазначила, що сільські ради в цьому напрямку спрацювали дуже добре завдяки злагодженій спільній роботі з районною радою та районною державною адміністрацією.

Ярина Білоусько, головний державний інспектор Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ, доповіла по наступному питанню «Про стан нарахування, сплати та податкового боргу по земельному податку з громадян». Зауважила, що по земельному податку є значна недоїмка по деяких сільських радах. Наголосила, що є випадки, коли люди не подають декларацію про доходи і не сплачують податки взагалі. Попрохала сільських голів перевірити списки і повідомити платників земельного податку щодо необхідності термінової сплати, так як з 29 вересня будуть нараховуватися штрафні санкції та пені.

Заступник районного військового комісара Петро Андрушко доповів по питанню «Про організацію проведення навчання загону територіальної оборони Кобеляцького району».

Голова райдержадміністрації зауважила, що вона є начальником територіальної оборони району і безпосередньо братиме в цьому заході участь. Додала, що ці навчання розпочнуться 15 вересня. Попрохала сільських голів забезпечити підвезення військових запасу на 7-му годину ранку до районного військового комісаріату, а райвійськкомат – забезпечити вручення повісток мешканцям сільських громад працівниками райвійськкомату.

Про стан ремонту доріг в Кобеляцькому районі доповів заступник голови районної державної адміністрації Володимир Катишков. Зауважив, що кошти, виділені обласною радою ще на початку серпня, майже не використовуються. Повідомив, що деякі сільські ради відмовилися від виділених коштів. Закликав очільників місцевих рад активніше включатися в дану роботу.

По останньому питанню порядку денного «Про організацію громадських робіт для тимчасово переміщених громадян» доповіла перший заступник голови райдержадміністрації Жанна Шевцова. Пояснила, що матеріальну допомогу малозабезпеченим і тимчасово переміщеним громадянам повинні отримувати ті сім’ї, які бажають працювати. Попрохала сільських голів виділяти кошти на громадські роботи, вести роз’яснювальну роботу і залучати до громадських робіт дану категорію людей. В іншому разі даним громадянам будуть надаватися відмови на призначення матеріальної допомоги. Також повідомила, що в райдержадміністрації буде проводитися дистанційний (по відеозв’язку) навчальний курс по міжмуніципальному співробітництву. До 8 вересня потрібно зареєструватися, а 12, 19, 26 вересня та 3 жовтня відбудуться навчання. Закликала сільських голів взяти активну участь в навчальному курсі.

В кінці засідання Координаційної ради виступив Олександр Ісип, який представив центр розвитку місцевого самоврядування, що знаходиться в місті Полтава, і сказав, що він є експертом із децентралізації. Розповів про діяльність центру.