Засідання комісії з питань охорони здоров"я

20 травня Іван Супруненко провів розширене засідання постійної комісії Кобеляцької районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Участь у роботі комісії взяли голова районної ради Василь Мирошнеченко, заступник голови районної ради Ганна Кондратьєва, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, перший заступник голови райдержадміністрації Жанна Шевцова, сільські голови та представники засобів масової інформації.

Актуальним питанням порядку денного була інформація головного лікаря Кобеляцького центру ПМСД Любов Коломієць та головного лікаря Кобеляцької центральної районної лікарні Івана Супруненка про якість надання лікувальних послуг та фінансування закладів охорони здоров’я району. У своїх виступах керівники лікувальних закладів інформували членів профільної постійної комісії про фінансування установ. Наголосили, що бюджет закладів охорони здоров’я складається з субвенції з державного бюджету, дотацій з обласного та додаткових коштів районного бюджетів. Кошти, які надходять, виділяються в першу чергу на заробітну плату, енергоносії та медикаменти для невідкладної медичної допомоги. Нажаль, їх не вистачає, щоб повністю та безперешкодно фінансувати галузь охорони здоров’я. Також були озвучені проблемні питання, які виникають: недоукомплектованість лікарями, молодшими медичними працівниками, застаріла матеріально-технічна база, відсутність спеціалізованого автомобільного транспорту.

Під час обговорення питання надання якісних медичних послуг сільські голови підняли питання роботи виїзного флюорографу на території району та примусового лікування психічно хворих.

По завершенню обговорення депутати прийняли рішення направити звернення до обласного Департаменту охорони здоров’я за наданням роз’яснення з приводу піднятих на засіданні питань.

Далі завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Валерій Сєргєєв ознайомив членів профільної комісії з Програмою забезпечення виконання заходів з підготовки, організації та проведення мобілізації людських і транспортних ресурсів на території Кобеляцького району на 2015 – 2017 роки.

Начальник відділу нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради та управління майном Анатолій Кучеренко інформував депутатів по питаннях внесення змін до Статуту Комунального закладу «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» та призначення головного лікаря Кобеляцької центральної районної лікарні.

Відповідно до рекомендацій профільної постійної комісії одноголосно вирішено внести на розгляд чергової сесії районної ради питання затвердження Програми по проведенню мобілізації в районі та про внесення змін до Статутних документів Комунального закладу «Кобеляцький ЦПМСД».

Щодо призначення головного лікаря Кобеляцької ЦРЛ, то дане питання буде детально вивчатися на засіданні постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, цін, управління майном та інвестицій.