Засідання комісії по АЧС

Засідання надзвичайної комісії

12 серпня голова Кобеляцької районної ради Василь Мирошнеченко взяв участь у засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кобеляцькій районній державній адміністрації, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Шуліка.

Участь у роботі комісії взяли керівники медичних закладів, сільськогосподарських підприємств, мисливських господарств, правоохоронних та ветеринарних служб району.

Як повідомив начальник управління ветеринарної медицини в Кобеляцькому районі Сергій Куземко – «На сьогоднішній день у Кобеляцькому районі залишається актуальним питання щодо перевищення чисельності диких кабанів, які і є основним джерелом розповсюдження африканської чуми свиней, при нормі до 10 голів їх чисельність фактично сягає до 40 голів на тис. га.».

З метою недопущення розповсюдження на території Полтавської області та Кобеляцького району спалаху хвороби державна протиепізоотична комісія при Кобеляцькій районній державній адміністрації вирішила:

– епізоотичну ситуацію в Кобеляцькому районі щодо африканської чуми свиней вважати загрозливою; 

– неухильно виконувати рішення попередніх ДНПК з питань африканської чуми свиней, що проводились при обласній державній та районній адміністраціях.

Зобов’язати управління ветеринарної медицини в Кобеляцькому районі посилити державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд, вживати вичерпних заходів щодо недопущення занесення збудника АЧС на підконтрольну територію. Забезпечити дієвий контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог ветеринарно-санітарних правил та «закритого режиму» роботи свиногосподарств. Забезпечити контроль та нагляд за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог на продовольчих ринках, за реалізацією живих тварин, збором та утилізацією відходів тваринного походження.

Керівникам свиногосподарств та фермерським господарствам забезпечити роботу підприємств у «закритому режимі» та виконання організаційно-господарських і ветеринарно-санітарних заходів по недопущенню АЧС.

Провести поновлення резерву деззасобів у свиногосподарствах та фермерських господарствах, які займаються розведенням, утриманням та реалізацією свиней.

Керівникам мисливських господарств у разі виявлення ослаблених, загиблих диких свиней або таких, стосовно яких існує підозра на захворювання терміново повідомляти УВМ в Кобеляцькому районі.

Забезпечити нагляд за переміщенням диких копитних тварин та виконання планових показників діагностичного відстрілу до початку сезону полювання.