Визволення Кобеляцького краю

 70 років мирного неба

25 вересня відбулося традиційне покладання вінків та квітів на Алеї Героїв та мітинг, присвячені 70-річчю визволення Кобеляцького краю від фашистських загарбників.

Віддати данину пам’яті визволителям, полеглим у роки війни землякам прийшли керівники органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни, ветерани праці, представники трудових колективів, учнівської молоді, та гості міста.

Дійство розпочалося святковою ходою колони під звуки оркестру та барабанщиць від адмінприміщення райдержадміністрації до Вічного вогню.

До ветеранів й усіх присутніх звернувся з привітанням голова райдержадміністрації Анатолій Таранушич який зауважив, що серед нас ще живуть солдати і офіцери тієї війни, хоч їх вже й не так багато, які визволяли вересневим ранком 1943 року рідну землю. Завдяки старшому поколінню ми маємо безхмарне небо над головою; повинні високо цінувати й зберігати духовні традиції нашого народу; це є яскравий приклад для підростаючого покоління. Сьогодні велика увага Президента України В.Ф.Януковича приділяється ветеранам щодо надання та забезпечення  всіх належних умов для  їх повноцінного життя, а на місцевому рівні ми повинні не шкодувати уваги і зусиль, коли мова йде про них, людей похилого віку, які віддали свої сили, щоб постала Українська держава – тепло сердець, моральна й матеріальна підтримка їм особливо нині потрібні.

Учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання тих, хто загинув у роки Великої Вітчизняної війни, поклали вінки, гірлянди і квіти до обеліску та могил полеглих воїнів – визволителів.

Після покладання квітів колона рушила до районного центру культури та дозвілля, де відбувся концерт, на якому виступили артисти Полтавської обласної філармонії. У фойє центру пройшла виставка квітів загально-освітніх шкіл міста, присвячена 70-ій річниці визволення Кобеляцького району від німецько-фашистських загарбників.