Стан злочинності

Розглянуто стан злочинності та корупції в районі.29 січня голова Кобеляцької районної ради Юрій Тагадюк взяв участь у Координаційній нараді по питанню “Про стан протидії злочинності та корупції, в тому числі у сфері незаконного обігу наркотиків та службової діяльності на території Кобеляцького району за 2013 рік”, яка відбулася у приміщенні Кобеляцької районної прокуратури.

Участь у нараді взяли голова районної державної адміністрації Анатолій Таранушич, прокурор району Вадим Кохно, тимчасово виконуючий обов’язки начальника Кобеляцького районного відділення УМВС України в Полтавській області Володимир Голтвянський.

Спочатку прокурор району Вадим Кохно інформував присутніх про стан боротьби з правопорушеннями, навів статистику злочинів, які відбулися на території району.

Голова районної ради Юрій Тагадюк у своєму виступі наголосив, що у Кобеляцькому районі діє районна комплексна Програма профілактики правопорушень на 2011 – 2015 роки, яка затверджена рішенням шостої сесії районної ради шостого скликання.

Практикується проведення спільних засідань постійних комісій районної ради з питань депутатської діяльності, регламенту, забезпечення законності і правопорядку і з питань освіти, культури, молодіжної політики, туризму, спорту, інформаційної сфери за участю сільських, селищного, міського голів, на якому розглядається питання “Про хід виконання районної комплексної Програми профілактики правопорушень на 2011 – 2015 роки” .

Також на сесіях районної ради два рази на рік заслуховуються інформації прокурора Кобеляцького району про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на території району та начальника Кобеляцького РВ УМВС України в Полтавській області про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району.

Традиційно на Координаційних радах з питань місцевого самоврядування за участю міського, селищного, сільських голів розглянули питання: “Про сучасну практику реалізації права на проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів”, “Про залучення до проведення спільних із Кобеляцьким РВ заходів із профілактики злочинів у вечірній та нічний  час представників мисливських товариств, депутатів рад, представників органів місцевого самоврядування”, “Ознайомлення з Методичними рекомендаціями Мінюсту щодо запобігання і протидії корупції у державних органах та органах місцевого самоврядування”.

Проведення таких заходів значно покращує недопущення в органах місцевого самоврядування протиправних дій та дотримання законодавства територіальними громадами району.