Сходка жителів села Свердловське

Громада села Свердловське обговорювала перспективи реформування місцевого самоврядування.

14 квітня 2015 року відбулася сходка жителів села Свердловське Бутенківської сільської ради Кобеляцького району. На зустрічі мова йшла про добровільне об’єднання громад та децентралізацію влади.

Окрім мешканців села участь у сходці взяли заступник голови Кобеляцької районної ради Ганна Кондратьєва, Бутенківський сільський голова Микола Скрильник та начальник відділу нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради та управління майном Анатолій Кучеренко.

Сходку розпочав сільський голова Микола Скрильник, який ознайомив присутніх із змінами, які відбудуться як в Україні так і у кожній громаді після реалізації Закону «Про добровільне об’єднання громад».

Наголосив, що Бутенківська територіальна громада є самодостатньою, на її території діють, загальноосвітні школи, дошкільні навчальні заклади, ФАПи, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, клубні заклади. Окрім того працює комбінат хлібопродуктів, нафтобаза, залізнична станція, паливний склад та ряд фермерських господарств. До складу сільської ради входить 10 населених пунктів де проживає понад 3500 тисяч жителів.

Микола Володимирович повідомив, що є варіант приєднати до Бутенківської сільської ради три громади, які знаходяться поряд, а саме Дрижиногреблянську, Марківську та Золотарівську сільські громади.

Заступник голови районної ради Ганна Кондратьєва повідомила, що рішенням тридцять п’ятої позачергової сесії районної ради шостого скликання було одноголосно підтримано Звернення до Верховної Ради України, Президента України, народних депутатів України про збереження Кобеляцького району як адміністративно-територіальної одиниці в межах Полтавської області. Так як відповідно до діючого Закону України «Про добровільне об’єднання громад» на території Кобеляцького району залишиться лише 4 громади і Кобеляцький район буде входити до складу Кременчуцького.

Наголосила, що закон потрібно виконувати, укрупнення громад здійснювати, але необхідно відстоювати інтереси усіх жителів Кобеляцького району, а найголовніше те, щоб залишилось не чотири, а хоча б 12-15 громад із 28 і, щоб Кобеляцький район залишився у складі Полтавської області.

На зустріч зібралося близько тридцяти осіб, і їх висока активність засвідчила важливість та актуальність даного питання.