Шаховий турнір

Шахова мекка Кобеляччини

Протягом травня – серпня в шаховому клубі села Світлогірське було проведено три шахові турніри.

В першому брали участь шахісти району, другий був обласного рівня. Третій обласний турнір, який відбувся 20 серпня був присвячений 25 – й річниці Дня незалежності України, зібрав суперсильний склад учасників. Серед них: Олексій Соловчук (Полтава) – міжнародний гросмейстер з розв’язування шахових композицій, чемпіон Європи в складі збірної України з розв’язування шахових композицій, майстер спорту України з шахів, який володіє рейтингом в 2498 пунктів – найвищим серед всіх шахістів Полтавщини; Володимир Куріленко (Полтава) – чемпіон України 2015 року з розв’язування шахових композицій, кандидат в майстри спорту України з шахів; Валерій Яворовський – майстер ФІДЕ (Міжнародна федерація), тренер ФІДЕ; Роман Яременко (Миргород) – майстер ФІДЕ  – учасник чемпіонату Європи в своїй віковій категорії; Микола Олійник (Полтава) – нев’янучий ветеран, палкий ентузіаст шахів, національний арбітр, чемпіон Кобеляцького району з шахів в 60-х роках минулого століття та ще ряд сильних кандидатів в майстри Полтавщини.

У турнірі взяли участь 17 учасників з міст Полтава, Миргород, Кобеляки, селища Білики та місцеві шахісти. Змагання проходили за швейцарською системою з семи турів по 15 хвилин кожному учаснику на всю партію. Вже перший тур приніс і першу гучну сенсацію. Провідний шахіст Кобеляцького району протягом останніх 50 років Василь Годзь здолав найсильнішого шахіста області Олексія Соловчука. Слід сказати, що завжди партії між цими учасниками проходять дуже цікаво і не завжди молодшому і більш кваліфікованому полтавчанину вдається здолати нашого ветерана. Успішно розпочали турнір Руслан Нурієв (Світлогірське) – кандидат в майстри спорту України з шахів і Володимир Куріленко, які набрали максимальну кількість очок після 3 турів. В очному протистоянні переміг наш земляк і став одноосібним лідером. Однак зберегти такий чудовий поступ Руслан не зміг. Три поразки поспіль залишили його за межею призерів. Олексій Соловчук поступившись в першому турі не мав більше права на помилку і він, треба віддати йому належне, переміг всіх своїх суперників. Незважаючи на дві поразки успішно пройшли турнірну дистанцію Роман Яременко та Валерій Яворовський. Отже, трійка призерів виглядає наступним чином:

1 місце – Олексій Соловчук –  6 очок;

2 місце – Роман Яременко – 5 очок;

3 місце – Валерій Яворовський – 5 очок.

Крім основних призів були встановлені додаткові. Зокрема кращим серед світлогірчан став Руслан Нурієв, кращим серед кобеляцьких шахістів – Василь Годзь, а приз кращого серед ветеранів отримав Микола Олійник.

Переможець був нагороджений Кубком, а всі три призери ще грамотами, медалями та грошовими призами.

Турнір відбувся завдяки ініціативі та великій кропіткій роботі проведеній керівником шахового клубу села Світлогірське Костянтином Проскурою по створенню чудових умов для проведення цих змагань. Допомогу в їх проведенні надали: Анатолій Левченко – інструктор по спорту Світлогірської сільської ради; Руслан Нурієв – провідний шахіст Кобеляцького району, Іван Мельничук – житель села та палкий прихильник шахів.

Велика подяка місцевим фермерам та орендарям Світлогірської сільської ради за надану фінансову допомогу для проведення турніру на високому рівні. Значну допомогу надала також Кобеляцька районна організація ВФСТ «Колос».

Щира вдячність Роману Усенку за чудову юшку, якою частували всіх учасників турніру.

І на завершення хочеться щоб місцева і районна влада знайшли спільне рішення по збереженню шахового клубу – як єдиному на теренах району осередку цієї древньої гри. Під час закриття турніру Валерій Яворовський – учасник змагань, тренер ФІДЕ, керівник шахового клубу у місті Миргород, який підготував чимало обдарованих шахістів – учасників чемпіонатів України, Європи та світу в різних вікових категоріях зауважив, що якби таких шахових клубів як у Світлогірську було б більше, то рівень підготовки шахістів був би набагато вищим.

Георгій Горгола – головний суддя змагань, суддя 1 категорії з шахів.