Сесія райради

Сесійний день депутата

12 січня відбулася третя позачергова сесія районної ради сьомого скликання, яку провів голова районної ради Володимир Кішінський. З 34-х депутатів участь у її роботі взяли 28 обранців.

У роботі засідання участь взяли помічник – консультант народного депутата України О.Кулініча Анатолій Шкарбан, депутати Полтавської обласної ради Микола Жук, Микола Андрієнко, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко та її заступники, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, які мали відношення до питань, що розглядалися, сільські голови, представники акредитованих засобів масової інформації.

На початку засідання учасники хору «Ветеран» привітали депутатів районної ради з новорічними святами та подарували їм пісенні вітання. Далі голова районної ради Володимир Кішінський представив депутатам керівника Кобеляцької місцевої прокуратури Ларису Кобу, яка в свою чергу декларувала свою готовність до співпраці.   

Першими народні обранці прийняли бюджетні питання, які стосувалися внесення змін до показників районного бюджету на 2015 рік та про районний бюджет на 2016 рік, який необхідно було привевести у відповідність до Закону України від 25.12.2015 № 928-VIII «Про Державний бюджет України на 2016 рік», по яких інформував начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Дацко.

Далі депутати схвалили запропоновані пропозиції відділу освіти райдержадміністрації щодо встановлення розміру батьківської плати та надання пільгових умов оплати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах та про забезпечення та організацію безкоштовного харчування у загальноосвітніх навчальних закладах Кобеляцького району дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, учнів 1-4 класів та учнів 5-11 класів з малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», дітей загиблих учасників антитерористичної операції у 2016 році. За пропозицією депутата районної ради Віктора Труша (Кобеляцька районна партійна організація політичної партії «ПАРТІЯ ПРОСТИХ ЛЮДЕЙ СЕРГІЯ КАПЛІНА») було доручено відділу освіти райдержадміністрації вивчити питання щодо включення до переліку пільгових категорій дітей учасників антитерористичної операції.

Наступним з прийнятих рішень було питання затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 53,1000 га, наданої в оренду гр. Лаврику Петру Леонтійовичу для ведення фермерського господарства на території Шенгурівської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області. Активну участь у обговоренні даного питання взяли депутати районної ради Микола Антонов, Анатолій Таранушич та депутати Полтавської обласної ради Микола Жук і Микола Андрієнко.

Далі депутати підтримали питання, що стосуються виплат голові та заступнику голови районної ради на 2016 рік, звернення до Президента України щодо присвоєння звання Героя України Миколі Андрійовичу Касьяну (посмертно).

За ініціативою депутатської фракції в районній раді «Демократичні сили» районна рада прийняла Звернення до Верховної Ради України щодо відставки Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.  У обговоренні даного питання участь взяли Анатолій Кривуля, Віктор Труш, Олег Решетило, Микола Антонов, Ніна Ясинська, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко.   

У «різному» депутати районної ради Віктор Труш та Анатолій Таранушич вийшли з пропозицією утворити робочу групу, до складу якої включити депутатів районної ради, спеціалістів податкової служби, відділу Держгеокадастру у Кобеляцькому районі,  районної державної адміністрації, залучивши до її роботи представників відповідних обласних структур. Основним завданням робочої групи буде проведення ревізії земель сільськогосподарського призначення району, що сприятиме надходженню додаткових коштів до районного бюджету та надасть можливість виділити земельні ділянки до 2-х га учасникам АТО.