Сесія обласної ради

Депутати обласної ради обговорювали перспективний план формування громад Полтавщини.

3 червня голова Полтавської обласної ради Петро Ворона провів перше пленарне засідання двадцять дев’ятої позачергової сесії обласної ради.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, заступники голови та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, міські голови міст обласного та районного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, селищні голови районних центрів, сільські голови, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

На початку засідання за традицією Петро Ворона та Валерій Головко провели нагородження – вручили диплом лауреата щорічної премії імені Панаса Мирного архієпископу Полтавському і Кременчуцькому Української Православної Церкви Київського Патріархату Федору.

Почесними грамотами обласної ради та цінними подарунками були відзначені депутати обласної ради: Олександр Гавловський, Микола Перепелиця, Михайло Стеценко, Віктор Фортун, Тетяна Хлонь.

Також за результатами фінальних змагань обласного етапу спартакіади серед депутатів всіх рівнів Полтавської області були нагороджені команди Полтавського, Оржицького районів та міста Полтави.

Після проведення нагород депутати сформували порядок денний та затвердили регламент роботи сесії.

Найактуальнішим та найбільш спірним було питання про схвалення перспективного плану формування територій громад Полтавської області, яке набуло дискусійного характеру.

Відповідно до Методики, районні державні адміністрації подають проекти громад. Кобеляцька райдержадміністрація подала на розгляд не чотири, а сім проектів громад. І саме цю кількість територіальних громад відстоювали у сесійній залі представники району: голова районної ради Василь Мирошнеченко, заступник голови районної ради Ганна Кондратьєва, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, депутати районної ради Анатолій Таранушич, Володимир Струк, Ігор Проценко та Василь Гордійко, сільські голови Анна Зайченко, Тамара Гординська, Ігор Рябека, Микола Скрильник, Олександр Калантиря та громадський діяч Павло Гунжель.

По даному питанню інформувала директор Офісу реформ, депутат обласної ради Ірина Балибіна. Вона, зокрема, зазначила, що на сьогодні в області функціонують 524 громади, які пропонується об’єднати у 76 – це у свою чергу дасть змогу зекономити значні фінансові ресурси, які витрачаються на утримання адміністративних апаратів.

У своїх виступах депутати обласної ради, голови районних рад, міські, сільські голови наголошували, що даний план об'єднань громад формувався без врахування думки більшості територіальних громад, тому потрібно провести його обговорення у самих громадах та врахувати їх пропозиції.

Були висловлені й інші точки зору, які полягали у необхідності схвалити представлений перспективний план формування територій громад, що дасть можливість рухатися вперед у питанні реформування територій .

Завершилося обговорення перервою, під час якої відбулося засідання президії обласної ради.

Потому голова обласної ради Петро Ворона озвучив пропозиції президії – проголосувати проект рішення «Про схвалення перспективного плану формування територій громад Полтавської області» за основу та скерувати його у місцеві громади області для обговорення; сесію не закривати, дату проведення другого пленарного засідання доручити визначити облдержадміністрації та президії обласної ради.

Цю пропозицію обласна рада підтримала. Таким чином, рішенням сесії депутати дали доручення обласній державній адміністрації доопрацювати проект перспективного плану формування територій громад Полтавської області та внести його на друге пленарне засідання двадцять дев’ятої позачергової сесії обласної ради.

Далі депутати з врахуванням зауважень і доповнень прийняли рішення по 18 питаннях порядку денного.