Розширене засідання Координаційної ради

Головне питання сьогодення – фінансування фельдшерсько-акушерських пунктів району

2 березня поточного року голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський провів розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування за участю голови райдержадміністрації Таміли Шевченко та її першого заступника Жанни Шевцової, заступника голови районної ради Оксани Гордійко, представників постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Дмитра Омеляненка, Миколи Дробини, депутатів від політичних партій у районній раді Віталія Біланенка, Володимира Дриги, Ігоря Проценка, Олега Решетила, Олександра Ткаченка, Ніни Ясинської, медичних працівників фельдшерсько-акушерських пунктів та представників акредитованих засобів масової інформації.

Головним питанням порядку денного було фінансування комунального закладу «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» у 2017 році.

По даному питанню присутніх інформувала головний лікар закладу Любов Коломієць, яка проаналізувала фінансування структурних підрозділів КЗ «Кобеляцький Центр ПМСД» на 2017 рік. Наголосила, що медична субвенція повністю не покриває потреби у коштах на заробітну плату з нарахуваннями. Дефіцит коштів складає 4 млн. 549 тис. 643 грн.

Розрахунок медичної субвенції на кожну амбулаторію загальної практики сімейної медицини проведений виходячи з кількості прикріпленого населення та суми, яка виділяється на одного жителя та становить 247,51 грн.

Окрім того, доповідач наголосила, що видатки на заробітну плату з нарахуваннями у розрізі амбулаторій загальної практики сімейної медицини розподіляються не рівномірно. Так, в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини, які обслуговують велику кількість населення, видатки на одного жителя значно менші, ніж з невеликою кількістю населення. Така ж ситуація склалася з коштами на заробітну плату та нарахуваннями на неї по фельдшерсько-акушерських пунктах. Наглядним прикладом цього є Комарівський ФАП, де населення, яке обслуговує фельдшер, становить 55 чоловік, на кожного з яких виділяється 1225,65 грн., у той же час по Бережнівському ФАПу, де фельдшер обслуговує 900 чоловік, коштів виділятиметься відповідно лише 186,61 грн.

У ході розгляду даного питання головний лікар проаналізувала стан фінансування 10 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 43 фельдшерсько-акушерських пунктів. Любов Афанасіївна наголосила, що самотужки районний бюджет без підтримки місцевих рад не в змозі виплатити повністю заробітну плату молодшому медичному персоналу.

Голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, голова районної ради Володимир Кішінський наголосили, що лише спільними зусиллями місцевих та районного бюджетів можна вирішити питання подальшого фінансування лікувальних закладів району, та закликали сільських голів долучитися до вирішення даного питання. Після тривалого обговорення присутні дійшли висновку вивчити дане питання в сільських громадах та найближчим часом повернутися до нього.

Під час розгляду наступного питання порядку денного засідання начальник відділу нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради та управління майном Анатолій Кучеренко ознайомив присутніх з особливостями електронного декларування. У своєму виступі він інформував присутніх про терміни подачі декларації, категорії посад, які підлягають декларуванню, та дав відповіді на поставлені запитання.