Робоча поїздка

Тема розвитку сільського зеленого туризму на Дніпропетровщині стала приводом для поїздки голови Кобеляцької районної ради Володимира Кішінського та начальника відділу нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради та управління майном Анатолія Кучеренка до Петриківщини. До того самого селища, що відоме у світі як осередок українського народного декоративного розпису, історичне коріння якого походить від древніх традицій настінних розписів, що сягають у глибину тисячоліть.

Останнім часомза відпочинкому сільській місцевості їдуть усе більше жителів мегаполісів. Містяни їдуть у села чи хутори пожити зовсім іншим життям. Своєрідне повернення до першоджерел. Краса сільських пейзажів, близькість річок, озер, лісів, гір, відсутність стресів та метушні, здорове харчування… Це все реально завдяки облаштованим туристичним зеленим садибам, кількість яких із кожним роком зростає в більшості областей України.

Cільський зелений туризм — це відпочинково-пізнавальний вид туризму, зосереджений на сільських територіях, який передбачає заняття різними формами активної і, більшою мірою, пасивної рекреації, без заподіяння шкоди природному навколишньому середовищу.

За прогнозами економістів, туристична галузь у ХХІ ст. буде провідною у світовій економіці, також прогнозують зміну вподобань туристів — втома відпочивати в переповнених галасливих місцевостях. Перевагами сільського туризму є контакт із природою, тиша і спокій, здорове довкілля, чисте повітря та харчування. Для прикладу: на сьогодні в Західній Європі нараховується приблизно стільки ж ліжкомісць для відпочинку в сільській місцевості в приватних агрооселях, скільки у європейських готелях.

Петриківка давно стала широковідомим брендом. Слава про петриківських майстрів, що створюють унікальний неповторний розпис, облетіла весь світ. Петриківський район – неповторний в своїй індивідуальності, унікальне історичне місце з багатою культурною та архітектурною спадщиною. На даний час на території району швидкими темпами набуває розвиток сільського «зеленого» туризму, розроблено декілька туристичних маршрутів, один із яких і пролягає через садибу “Благодатне”.

 

 

 

 

 

 

 

Розташована вона у селі Судівка. Садиба знаходиться в листвяному лісі, за півтора кілометра від річки Орілі, поруч сосновий ліс. Також зовсім недалеко, в шести кілометрах, знаходиться річка Дніпро. Екскурсію для гостей із Кобеляк провів один із господарів «Благодатного» – Валерій Ганенко, який на деякий час допоміг відволіктися від проблем та турбот. Зелений ліс, квітуча садиба, спів птахів, дзижчання бджіл – все це наповнювало приємною втомою. У його господарстві водиться велика кількість овець, корів, свиней, розвинуто пасічництво, виноградарство. Тут же можна відвідати страви з натуральних овочів та м'ясних продуктів, справжнього меду, свіжого молока. Є на території садиби двоповерховий будинок, де відпочиваючі мають змогу зупинитися, дитячий майданчик.

Цікавий та різноманітний відпочинок на Петриківщині запропоновано на хуторі «Галушківка».

Заснований запорізькими козаками наприкінці XVII століття, козацький хутір був відроджений на околиці сучасного села Гречане за 60 км від Дніпропетровська. Для любителів сільського туризму це своєрідна подорож у минуле, долучення до козацької старовини.

Хутір «Галушківка» – єдиний етнографічний комплекс, який складається з трьох садиб ХІХ століття (музей, будинок художника та майстерня), а також козацьких укріплень з характерними атрибутами – куренями, вежами, огорожею, бойовими знаряддями. Тут у будь-який час року гостей зустрічають хлібом-сіллю, як було прийнято у наших предків. Особливий інтерес представляє етнографічний музей, який було відкрито в одній із садиб. Увазі відвідувачів представлено дві експозиції – музей Хреста, де зібрана унікальна колекція хрестів із 17 областей України, які були створені майстрами різних епох, починаючи з часів Київської Русі і закінчуючи роботами сучасних умільців, та Музей сільського побуту – зразок козацького житла XVIII століття. Тут можна побачити старовинні предмети побуту, колекцію козацької зброї.

Прекрасним місцем для відпочинку є Етно-хутір "Козацька Січ", який являє собою відтворене козацьке поселення. Тут організовують екскурсії, вивчення традицій народознавства, майстер-класи для дітей і дорослих, катання верхи. Проводяться театралізовані кінні вистави, показові виступи зі зброєю, а також народні свята.

Для більш глибшого занурення в історію селища делегація з Кобеляк в цей же день також відвідала Петриківський музей етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва. Він – унікальна в своєму роді пам’ятка, завдяки якій про селище дізналися в усьому світі. Саме тут представлена широка експозиція предметів і виробів народного промислу, а також полотен з петриківським розписом, які є кращими зразками народного живопису.

За словами очільника району Володимира Кішінського, поїздка виявилася цікавою і пізнавальною. Багато почерпнуто корисної інформації і відчуто всі принади сільського зеленого туризму. Він – чудова бізнес-ідея для звичайного селянина. У планах районної ради на черговому пленарному засіданні на розгляд депутатів подати спільний проект «Покращення привабливості Кобеляцького краю шляхом розвитку сільського зеленого туризму».

Голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський, начальник відділу нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради та управління майном Анатолій Кучеренко вдячні за гарний прийом заступнику голови районної ради Лідії Можній, начальнику Петриківської районної бібліотеки Оксані Насоновій, власнику української гостинної садиби «Благодатне» Валерію Ганенку та директору музею Любові Юхименко.