Робоча нарада

Охорона правопорядку на території сільських громад.

З метою виконання оперативних завдань Державної служби зайнятості(Центрального апарату) в напрямку співпраці з місцевими органами влади, 26 серпня 2015 року Кобеляцький районний центр зайнятості ініціював засідання Круглого столу «Організація громадських робіт про інформування населення щодо державної політики у сфері законності та правопорядку, проведення профілактично-роз’яснювальної роботи з запобігання вчинення протиправних діянь». До обговорення питань організації громадських робіт та джерел їх фінансування були запрошені голова Кобеляцької районної ради Василь Мирошнеченко, начальник райвідділу міліції Володимир Федан, головний спеціаліст Кобеляцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Соломоненко та голови сільських та селищної рад.

Розпочавши засідання, директор Кобеляцького районного центру зайнятості Наталія Хейлик наголосила на важливості забезпечення в даний час безпеки населення і правопорядку в громадах. Тому саме зараз служба зайнятості, розширивши перелік видів громадський робіт, дає можливість сільським радам вирішити питання збереження рівноваги державного устрою, організувавши громадські роботи в рамках забезпечення правопорядку. Важливим моментом є підбір кандидатів на цей вид робіт. 

Начальник райвідділу міліції Володимир Федан уточнив, що це повинна бути особа, яка не має судимостей, по якій відсутня інформація про антисоціальний спосіб життя і користується повагою і авторитетом у громаді. 

Після активного обговорення очільниками територіальних громад залишаються відкритими питання повноважень і обов’язків осіб по охороні правопорядку, юридичного підкріплення цього виду діяльності.

Доречно, що під час засідання, вирішилося питання організації оплачуваних громадських робіт по Білицькій селищній раді, де вже визначились стосовно кандидатів.

Надалі буде проводитись робота з безробітними, які перебувають на обліку в Кобеляцькому РЦЗ з числа жителів Вільховатської, Канавської, Бутенківської, Орлицької, Кіровської сільських рад, сільські голови яких зацікавились даним напрямком співпраці.

Підводячи підсумки зібрання, голова Кобеляцької районної ради Василь Мирошнеченко висловив думку про те, що нова ініціатива служби зайнятості є своєчасною, актуальною та суспільно-корисною для громади району.