Реалізація проекту DESPRO

2 квітня у Полтавській обласній раді відбулося засідання регіонального наглядового комітету Швейцарсько – Українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO за участю голови обласної ради Петра Ворони, першого заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла, експертів Проекту В’ячеслава Сороковського та Андрія Кавуна.

Під час засідання відбулася церемонія підписання Договорів про надання цільової безповоротної допомоги проекту DESPRO із територіальними громадами – переможцями конкурсного відбору проектів із впровадження (вдосконалення) децентралізованої моделі водопостачання на рівні сільських (селищних) громад.

 

Згідно з підписаними документами до втілення проекту, який у цьому році передбачає надання допомоги в облаштуванні систем водопостачання, долучаться громади сіл Решитилівського, Кобеляцького, Гребінківського, Лохвицького, Полтавського, Чорнухинського, Кременчуцького районів. Від Кобеляцького району Договір підписали Красненський сільський голова Галина Зайченко та Шенгурівський сільський голова Світлана Толмачова.

Голова Полтавської обласної ради Петро Ворона наголосив, що реалізація цих проектів дасть поштовх для покращення інфраструктури сіл, а обласна рада, в свою чергу, буде підтримувати громади у реалізації даних проектів.

 

Вячеслав Сороковський наголосив, що загальна вартість проекту 12,5 млн грн., внесок DESPRO близько 5 млн. грн, решта – місцеві бюджети різних рівнів та кошти громади. Сприяючи громадам, представники Швейцарсько-українського проекту сподіваються на активність учасників, їх бажання змінити на краще умови проживання сільського населення.