Обжинки – 2016

КОБЕЛЯЦЬКИЙ РАЙОН ВІДЗНАЧИВ НАРОДНЕ СВЯТО – «ОБЖИНКИ – 2016»

Коли б іще могли так дружно зійтися люди, залишивши всі домашні клопоти, як не на свято Урожаю, яке відбулося 30 липня цього року на літній сцені біля будинку культури та дозвілля, що у місті Кобеляки.

Цього року аграрії Кобеляччини зібрали рекордний врожай зернових культур – 70 тис. 11 тонн з урожайністю 47,7 ц/га, що на 7 тисяч тонн більше минулорічного показника і на честь закінчення такого щедрого врожаю жителі Кобеляцького краю провели районне свято – «Обжинки – 2016».

Привітати сільгоспвиробників прийшли голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, голова районної ради Володимир Кішінський, народний депутат України Андрій Река, депутати Полтавської обласної ради Геннадій Коваленко, Микола та Сергій Жуки. Участь у святі взяли трудові колективи сільськогосподарських і фермерських господарств, приватні землекористувачі, ветерани сільськогосподарського виробництва, жителі та гості району.

Слова вдячності лунали від гостей свята на адресу усіх, хто причетний до збору Урожаю – 2016 року: керівників сільгосппідприємств та агроформувань, фермерів, робітників виробничих ланок, приватних підприємців.

Керівники району відзначили кращих працівників агропромислового комплексу району на збиранні врожаю ранніх зернових культур 2016 року та побажали міцного здоров’я, сімейного затишку та благополуччя. Серед переможців сільськогосподарських підприємств району відзначено: ТОВ «Аршиця» (директор ГРИБ Володимир Вікторович), за зайняте перше місце за найвищу урожайність ранніх зернових культур по 53,9 центнерів з гектара на площі 3633 гектарів; ТОВ АФ «Добробут» (генеральний директор КОВАЛЕНКО Олександр Андрійович) – друге місце, де урожайність склала 51,4 центнерів з гектара на площі 4543 гектарів; СК «Радянський» (голова правління АНДРІЄНКО Микола Іванович) – третє місце, урожайність ранніх зернових культур по 48,0 центнерів з гектара на площі 744 гектарів.

Серед селянських (фермерських) господарств району кращими є: селянське фермерське господарство «Ліс» (голова Лещенко Іван Васильович), перше місце по підсумках жнив 2016 року, селянське фермерське господарство «Кристал» (голова Зубенко Олександр Іванович), найвища середня урожайність ранніх зернових культур, яка склала 58,3 центнерів з гектара на площі 228 гектарів.

За друге місце по підсумках жнив 2016 року нагороджено селянське фермерське господарство «Відродження» (голова – ДРИГА Валерій Васильович), середня урожайність ранніх зернових культур, яка склала 57,9 центнерів з гектара на площі 192 гектари.

Третє місце по підсумках жнив 2016 року – селянське фермерське господарство «Шанс» (засновники – Струк Володимир Миколайович та Ткаченко Олександр Іванович), за отриману середню урожайність ранніх зернових культур, яка склала 54,7 центнерів з гектара на площі 259 гектарів.

Також грамотами районної державної адміністрації і районної ради нагороджено керівників та спеціалістів сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств району.

За доброю традицією обряд освячення хліба було надано настоятелю Марківського храму Різдва Іоана Хреститетя Української православної церкви Київського патріархату отцю Дмитру Луценку, а право обмолотити останній сніп кращим хліборобам району – Володимиру Деменку (заступник генерального директора ТОВ АФ «Добробут» по четвертому регіону) та Олександру Зубенку (голова селянського фермерського господарство «Кристал»).

Приємним сюрпризом свята стало відзначення хліборобських династій, які добре відомі всім кобелячанам. Одним із найпотужніших на Полтавщині є фермерське господарство «Громада» на чолі із депутатами Полтавської обласної ради Миколою Жуком та його сином Сергієм. Чимало добрих слів лунало на адресу ФГ «Династія» – родина Петренків та ФГ «Урожай» – родина Стрюків. Запашним хлібом на вишитому рушнику, подарунками для малечі та бурхливими оплесками присутні на святі зустрічали великі дружні сільськогосподарські родини.

Також, у рамках свята кобелячани мали змогу помилуватися створеними руками місцевих майстрів справжніми виробами мистецтва, взяти участь у безпрограшній лотереї, майстер-класі з виготовлення глиняного посуду, послухати українські пісні, улюблені й знайомі з дитинства кожному, у виконанні самодіяльних художніх колективів району. А родзинкою свята став виступ Дмитра та Назарія Яремчуків.