Обмін досвідом

Кобелячани вивчали гадяцький досвід реформування медицини

30 листопада 2017 року у місті Гадяч відбулася виїзна нарада обласної Асоціації органів місцевого самоврядування з питань впровадження медичної реформи.

Кобеляцький район представляли голова районної ради Володимир Кішінський, голова постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Дмитро Омеляненко, заступник головного лікаря Кобеляцької центральної районної лікарні Алла Коваленко, заступник головного лікаря комунального закладу «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» Наталія Джевела.

У ході візиту керівники районних рад, об’єднаних громад Полтавської області разом з працівниками медичних закладів ознайомилися з роботою Сарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини та Гадяцької центральної районної лікарні.

З приводу поїздки поспілкуємося з головою постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Дмитром Омеляненком.

Ваші враження від побаченого, як лікаря Кобеляцької центральної лікарі так і пересічного громадянина, який користується медичними послугами?

Відразу кинулася в очі налагоджена співпраця між Гадяцькою центральною районною лікарнею, первинною медико-санітарною допомогою, фельдшерсько-акушерськими пунктами та амбулаторіями загальної практики сімейної медицини. Що ж стосується введення в дію самих реформ, тобто електронного документообігу, то хочу зазначити, що це значно полегшило надання медичних послуг. Пацієнти можуть завчасно узгодити час прийому у лікаря, а це означає відсутність черги під кабінетами лікарів. Запровадження в дію програми «Електронний пацієнт» дає можливість зберігати дані про пацієнтів, як у паперовому так і в електронному вигляді. Ці та інші нововведення дуже зручні для пацієнта та лікаря. Також приємно вразило те, що керівництво Гадяцької районної ради, районної державної адміністрації та міської влади не тільки переймаються проблемами медицини, а й вирішують їх. Проглядається тісна співпраця між цими гілками влади, яка йде на користь гадяцькій громаді.

Що можете сказати на адресу організаторів заходу – Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування?

Нарада, яка проводилися за сприяння Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, відбулася на високому рівні. Під час зустрічі всі присутні мали змогу на власні очі побачити медичну реформу у дії, тобто, шлях пацієнта від сільської амбулаторії до лікаря вузької спеціалізації, отримати відповіді на всі поставлені запитання.

Хотілося б наголосити, що Гадяцький район нині є одним із провідних не лише на Полтавщині, але й в Україні в питаннях впровадження електронних медичних сервісів і новітніх технологій в галузі охорони здоров’я. Зокрема, район першим в Україні запровадив в усіх без винятку медичних закладах регіону програму “Електронний пацієнт”, об'єднавши їх в єдину мережу. Це значно спростило процедуру запису людей на прийом – як до дільничного, так і профільного лікаря. Дозволило сформувати електронну базу даних (історія хвороби, аналізи, призначення), що мінімізує ризик лікарських помилок. Впровадження програми та технічне переоснащення лікувальних закладів також дозволяє проводити консультації в режимі он-лайн – дільничний лікар може на місці зробити забір крові, кардіограму та інші важливі діагнози і передати їх за десятки кілометрів профільному спеціалісту із районної лікарні, і разом визначити подальше лікування хворого.

Нині тут відбуваються ремонти, модернізується обладнання та впроваджуються сучасні технології. Сільські медичні заклади забезпечені сучасними кардіографами, гемологічними та сечовими аналізаторами, холестерометрами, глюкометрами, дефібриляторами, комп’ютерною технікою. У районну лікарню придбано цифрові флюорограф і рентгенапарат, фіброгастроскоп, апарат штучної вентиляції легень для новонароджених. Таким чином, Гадяцький район демонструє, що реформування медицини – це, передусім, впровадження сучасних технологій, що дозволяє зробити медичні послуги якісними та доступними для людей.