Обговорюємо проблему

Закликаємо громадськість до обговорення

Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» внесено відповідні зміни до Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій». З урахуванням особливостей, встановлених цим Законом, забороняється присвоювати юридичним особам та об’єктам права власності імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, починаючи з посад секретаря районного комітету і вище, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (за винятком випадків, пов’язаних з розвитком української науки та культури), працювали у радянських органах державної безпеки, назви СРСР, УРСР (УСРР), інших радянських республік та похідні від них, а також назви, пов’язані з діяльністю комуністичної партії, встановленням на території України або у окремих адміністративно-територіальних одиницях радянської влади, боротьбою проти учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті (за винятком пам’ятників та пам’ятних знаків, пов’язаних з опором та вигнанням нацистських окупантів з України або з розвитком української науки та культури).

Рішенням сесій Кобеляцької районної ради деяким закладам, установам на території району присвоєно імена фізичних осіб. Так, рішенням 21 сесії Кобеляцької районної ради від 30.04.2013 Кобеляцькому районному музею літератури і мистецтва присвоєно ім’я Олексія Кулика.

Тому, з метою виявлення громадської думки районна рада запрошує до громадського обговорення прийняття цього нормативно-правового акту.

 

Біографічна довідка Олексій Іванович Кулик

 

24 березня 1937 року в с. Кунівка Кобеляцького району в сім`ї селян народився Олексій Іванович Кулик – майбутній історик, краєзнавець, хороший учитель, талановитий художник, публіцист, фотограф – художник, основоположник Кобеляцького музею літератури і мистецтва і просто хороша,скромна людина,надійний товариш.

Олексій Іванович був творчим фотографом ,публіцистом ,спробував себе і в якості поета, грав на скрипці, любив співати, володів прекрасним голосом. Його статті часто друкувалися в районній газеті «Колос» ,в яких він висвітлював питання по краєзнавству, історії міста та Кобеляччини, життєвий і творчий шлях видатних людей нашого краю, популяризуючи культурну спадщину й мистецькі надбання рідної землі.

Кулик займався створенням символіки, емблем і не тільки м. Кобеляки ,а й окремих установ, підриємств та організацій .

Заглибившись у світ цієї людини дивуєшся його всеоб`ємлюючому таланту, він ніби сконцентрував у собі кращі людські риси. Тому і мав хороших друзів,товаришував з багатьма письменниками, митцями ,підтримував зв`язки з їхніми родичами.

Подвижник музейної справи ,одержимий у роботі, Кулик ,створивши музей літератури й мистецтва, виношував задум щодо створення Кобеляцького історичного музею ,вірніше його реекспозиції. У 1993 році він робить ескізи, складає плани експозицій і формує зміст стендів. На жаль, ці його думки так і залишились у записнику.

Ним створено і оформлено музей Андрія Головка в Козельщині, музей СПТУ – 43, музей історії і кімнату народознавства в школі – інтернаті м. Кобеляки.

1997 рік дуже важкий для Олексія Івановича, музей не працює. Та працює він, оформлено нарис « Сторінки минулого» (історія Кобеляк і краю з найдавніших часів до 1917 року). Підготовлено матеріал до нарису «Внесок наших земляків у розвиток української та світової культури» (взято із записів О.І. Кулика). Боляче, що книга «Край наш Кобеляцький»вийшла у світ після його смерті, що став дипломантом літературно – мистецької премії ім. В. Малика, як автор історико – краєзнавчого нарису «Край наш Кобеляцький», за кращі творчі здобутки ,присвячені історії рідного краю та Полтавщини(2003 рік) /Посмертно/. Помер Олексій Іванович 25 березня 2002 року, похований на цвинтарі м. Кобеляки .

О. І. Кулику присвоєно звання «Почесний громадянин Кобеляцького району»( 2012 р.), «Почесний громадянин міста Кобеляки» (2013 р.)./ Обидва – посмертно/.

І сьогодні Кулика люблять і пам`ятають. А про Кобеляцький музей літератури і мистецтва старші жителі міста говорять «музей Кулика».

 

Директор музею                                                                           Т. Чешко