Обговорення адмінреформи

Питання перспективного плану територіальних громад Полтавщини, та зокрема Кобеляцького району, неодноразово розглядалося  на нарадах як районного так і обласного значення.

Відповідно до законодавства схвалення перспективних планів мають зробити депутати Полтавської обласної ради. Так як дане питання не було остаточно прийнято, тому було вирішено не закривати двадцять дев’яту позачергову сесію Полтавської обласної ради, котра відбулася 3 червня, та повернути на доопрацювання подані районними державними адміністраціями проекти перспективних планів територіальних громад Полтавської області.

Саме тому, 5 червня за ініціативи Кобеляцької районної ради та районної державної адміністрації  відбулося спільне засідання сільських, селищного та міського голів, на якому розглядалося питання майбутньої адміністративно-територіальної реформи.

За попередньо поданим проектом на  території Кобеляцького району планується утворити сім громад. Саме за цим принципом і відбувалася зустріч з сільським головами, депутатами районної, сільської ради, активом громад, навколо яких будуть відбуватися об’єднання кількох громад в одну.

Участь у нараді взяли голова районної ради Василь Мирошнеченко, заступник голови районної ради Ганна Кондратьєва, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, перший заступник голови райдержадміністрації Жанна Шевцова, керівники закладів охорони здоров’я, освіти та фінансового управління району.

Голова райдержадміністрації Таміла Шевченко провела екскурс для  всіх представників громадськості району, детально пояснюючи основні критерії, за якими відбуватиметься об'єднання в громадах.

Під час діалогу від представників громад лунали різні думки: що реформа не на часі, що громади самодостатні і об’єднуватися не потрібно, що в першу чергу потрібно внести зміни до законодавчої бази, а лише тоді проводити адміністративно-територіальну реформу та інші.

Керівники району детально обговорювали з кожним представником громад чи підтримують вони підготовлений райдержадміністрацією проект щодо семи громад, чи можливо у них є своє бачення.

Більшість представників сільських рад підтримали пропозицію перспективного плану на сім громад, інші: Вільховатська, Василівська, Світлогірська, Лучківська, Сухинівська та Шенгурівська сільські ради мають найближчим часом вирішити зі своїми мешканцями, до якого сусіда їм краще приєднатися.

Отже, остаточне рішення про об’єднання громад Кобеляцького району буде повторно подано на розгляд депутатів Полтавської обласної ради.