Об"єднання громад

Об'єднуватися чи не об'єднуватися?

22 травня відбулося розширене засідання президії Полтавської обласної ради, на якому розглянуто питання про проведення адміністративно-територіальної реформи та впровадження в області Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

У засіданні, яке вів голова обласної ради Петро Ворона, взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, депутати обласної ради, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, міські, селищні і сільські голови, представники громадських організацій, журналісти. Кобеляцький район представляли голова районної ради Василь Мирошнеченко, заступник голови районної ради Ганна Кондратьєва та голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко.

Про роботу робочої групи та новоутворений Офіс реформ присутніх ознайомив Андрій Пісоцький. З методикою формування спроможних громад поінформував виконуючий обов’язки директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов. А заступник начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Панков запропонував проект Перспективного плану формування територіальних громад Полтавської області.

Новий закон, за яким в Україні має відбутися адміністративно-територіальна реформа, зустрічають з готовністю в одних громадах, а в інших – до нього ставляться з острахом. Найбільше суперечок викликали темпи її впровадження, доцільність та власне готовність самих громад об'єднуватися.

Як зазначив голова Кобеляцької районної ради Василь Мирошниченко, необхідно обов’язково враховувати думку громади та її побажання.

Заступник голови районної ради Ганна Кондратьєва зауважила, що необхідно тісно співпрацювати органам виконавчої влади і місцевого самоврядування. Шукати шляхи вирішення проблем, які виникають під час втілення реформи. Наголосила, що Кобеляцький район буде відстоювати не чотири запропоновані громади, а хоча б сім.

По закінченню обговорення даного питання голова Полтавської обласної ради Петро Ворона зазначив, що в нього не викликає сумніву, що адміністративно-територіальна реформа потрібна, хоча відносно її проведення є проблемні питання.

Підбиваючи підсумки президія вирішила інформацію обласної державної адміністрації щодо проведення адміністративно-територіальної реформи та впровадження в області Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» взяла до відома.

Окрім питання про об’єднання громад члени президії розглянули ряд інших питань, які будуть розглянуті на черговій сесії Полтавської обласної ради.