Інформує податкова

ПОНАД 50 ВІДСОТКІВ НАДХОДЖЕНЬ МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ КОБЕЛЯЦЬКОГО РАЙОНУ СКЛАДАЄ ПДФО 

Стверджують фахівці Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ. Відтак, за вісім місяців поточного року бізнес – спільнота Кобеляцького району сплатила понад 52,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб до зведеного бюджету. З них, 13,3 млн. грн. ПДФО перераховано до державного бюджету України. Місцеві громади отримали 39,3 млн. грн. 

У фіскальній службі вкотре наголошують, за будь – яких економічних умов ПДФО залишатиметься бюджетоутворюючим для місцевих громад. Відтак, працюючі жителі територіальних громад повинні бути зацікавлені саме в легальній оплаті праці. Адже стан фінансового забезпечення соціально-економічних програм на місцевому рівні найбільше залежить від рівня сплати податку на доходи фізичних осіб. 

В КОБЕЛЯЦЬКОМУ ВІДДІЛЕННІ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ – ПОНАД 2 ТИСЯЧ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ

Протягом січня – серпня 2016 року на обліку в Кобеляцькому відділенні Кременчуцької ОДПІ перебувало 2157 платників податків, з них 665 юридичних осіб та 1492 фізичні особи – підприємця.

З початку року на податковий облік взято 130 платників (новостворені), з них 32 юридичні особи та 98 фізичних осіб – підприємців.

Щодо платників, які припинили свою підприємницьку діяльність, то з початку 2016 року це 9 юридичних осіб та 78 фізичних осіб.

В.О. НАЧАЛЬНИКА КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ ПРОІФНОРМУВАВ ПРО СТАН АДМІНІСТРУВАННЯ ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ У 2016 РОЦІ

27 вересня 2016 року, на пленарному засіданні 14 сесії Кременчуцької міської ради в.о. начальника Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області Олександр Палій надав інформацію про стан сплати земельного податку та рентної плати за землю по м. Кременчук, і стягнення податкового боргу. 

Станом на 01.09.2016 на обліку в Кременчуцькій ОДПІ по м. Кременчук обліковується 14 309 платників плати за землю, з них: 933 платника – юридичні особи, 13 376 платників – фізичних осіб, з яких 12 553 – громадяни.

Щомісячні нарахування в 2016 році становлять 11,4млн.грн., в т.ч.: земельний податок  – 3,6млн.грн., орендна плата – 7,8млн.грн.

Динаміка надходжень плати за землю по м. Кременчук свідчить про поступове збільшення надходжень даного податку до міської казни. Якщо за 2015 рік бюджет міста отримав 116,7млн.грн. плати за землю, то у 2016 році прогнозуються надходження на рівні 126,5млн.грн., що майже на 10,0млн.грн. більше у порівнянні з минулим роком.  

За 8 місяців 2016 року завдання по надходженню плати за землю, заплановане у доходній частині бюджету міста, Кременчуцькою ОДПІ забезпечено на 112,2 відс., додатково бюджет поповнився майже на 10,0млн.гривень.

Відмітив, що на 2016 рік Кременчуцькою ОДПІ спільно з Кременчуцькою міською радою розроблено та затверджено план спільних організаційних заходів направлених збільшення надходжень плати за землю, зокрема, за рахунок розширення бази оподаткування та кола платників податку.

В ході реалізації запланованих заходів виявлено та залучено до оподаткування 2 суб’єкта господарювання на суму 123,6тис.грн., які при наявності укладених договорів не подавали звітності та не сплачували до бюджету плату за землю.

Крім того, ще по 9-ти суб’єктах, які мають договори та не сплачують податок, Кременчуцькою ОДПІ ініційовано питання перед міською радою щодо проведення спільного обстеження земельних ділянок для встановлення фактичного здійснення діяльності таких підприємств. Сума несплати в бюджет орендної плати за 2014-2016рр. складає близько 4,5млн.грн. 

Проінформував, що одним з основних напрямків роботи Кременчуцької ОДПІ є робота по погашенню податкового боргу.

Станом на 01.09.2016 загальна сума боргу по платі за землю складає 16,8млн.грн., з яких сума податкового боргу по підприємствах банкрутах складає 5,6млн.грн.

З початку року в цілому за рахунок вжитих заходів стягнення та роботи з боржниками до бюджету надійшло майже 2,0млн.грн. плати за землю. 

В.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Палій О.В. відповів на питання депутатів міської ради. 

ОНОВЛЕНО ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР РРО

З 28.09.2016 р. набрав чинності наказ ДФС України від 28.09.2016 р. № 813, яким затверджено у новій редакції Державний реєстр РРО.

Визнано таким, що втратив чинність, наказ ДФС України від 16.06.2016 р. № 535.

ОПОДАТКУВАННЯ ДОПОМОГИ НА ЛІКУВАННЯ

ДФСУ у листі від 19.08.2016 № 18024/6/99-99-13-02-03-15 надала роз’яснення стосовно оподаткування коштів, які надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування працівника за рахунок коштів його роботодавця. 

Так, за наявності відповідних документів, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування, такі кошти, згідно з нормами пп. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу, не включаються до складу оподатковуваного доходу фізичної особи. Підтвердними документами можуть бути документи, що підтверджують потребу фізичної особи – платника податку в лікуванні та медичному обслуговуванні (зокрема, наявність та характеристики хвороби платника податку), документи про надання медичних послуг, що ідентифікують лікувальний заклад та громадянина, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи залежно від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану. 

ВТРАТИЛИ ДОКУМЕНТИ – ПОВІДОМТЕ ПОДАТКОВУ 

Відповідно до пункту 44.5 статті 44 Податкового кодексу у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення первинних документів, документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, фінансової звітності тощо, платник податків зобов'язаний у п'ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити податкову інспекцію за місцем обліку та митницю, яка проводила митне оформлення (якщо були втрачені митні декларації).Платник податків зобов'язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу. 

Що стосується повідомлення контролюючих органів про вилучення правоохоронними органами документів і фінансової звітності, то вилучення документів згідно з нормами Кримінального процесуального кодексу України є процесуальною дією слідчого, прокурора або суду і не вважається втратою документів. Відповідно, законодавство не передбачає обов'язок платника податків повідомляти контролюючий орган у разі вилучення документів правоохоронними органами. 

АВАНСОВІ ПЛАТЕЖІ З ПДФО: РОЗРАХОВУЄМО САМОСТІЙНО

Відповідно до п.п. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). 

Податківці звертають увагу, авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується. 

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується. 

Підприємцям необхідно пам’ятати, остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється ними самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати. 

Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому ПКУ (п.п. 177.5.3 п. 177.5 ст. 177 ПКУ). 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

7 жовтня, п'ятниця Останній день подання 

• звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС)

• звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС)

• звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС)

• звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА)

• звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма № 1-ОТ)

• звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма № 1-РА)

• звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма № 1-РТ)

Кременчуцька ОДПІ Головного управління 

ДФС у Полтавській області, 03.10.2016