Інформує фонд соціального страхування

Спекотна погода та охорона праці

Кобеляцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області інформує про те, що відповідно до Державних санітарних норм та правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я від 08.04.2014 року №248, в даний час температура навколишнього середовища перевищує небезпечний (екстремальний) рівень для виконання будь-яких видів робіт на відкритих територіях.

З метою запобігання виникненню нещасних випадків при виконанні робіт необхідно дотримуватись наступних обмежень та запобіжних заходів: 

– При роботах на відкритій місцевості і температурі повітря 35ºС і вище, тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15-20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10-12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях.

– В охолоджуваних приміщеннях, аби уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур, слід підтримувати температуру повітря 24-25°C.

– По можливості слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час.

– Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин.

– В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.

– З метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю + 10-15 ºС. При температурі повітря більше 30ºС і виконанні робіт середньої тяжкості, потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину — приблизно одну склянку кожні 20 хвилин.

Враховуючи вище викладене, відділення Фонду рекомендує керівникам підприємств, установ, організацій та приватним підприємцям, які використовують працю найманих працівників, дотримуватись вище вказаних запобіжних заходів або взагалі утриматись від проведення будь-яких видів робіт на відкритих територіях на період спекотної погоди.

Головний спеціаліст Кобеляцького 

відділення управління виконавчої дирекції 

Фонду соціального страхування України 

у Полтавській області Білогуб А.Ф., 08.08.2017