Інформація

Кобеляцька громада єдина у відстоюванні статусу району

03 квітня 2015 року на тридцять п’ятій позачерговій сесії Кобеляцької районної ради шостого скликання депутати прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо збереження Кобеляцького району як окремої адміністративно-територіальної одиниці в межах Полтавської області наступного змісту:

«За дорученням територіальних громад Кобеляцького району, сільських голів, депутатів сільських, селищної рад звертаємось щодо збереження Кобеляцького району як адміністративно-територіальної одиниці в межах Полтавської області.

Депутати Кобеляцької районної ради, розглянувши та обговоривши Закони України «Про співробітництво територіальних громад» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад», переконані, що комплексне забезпечення соціально-економічного розвитку існуючих населених пунктів можливе тільки в єдиному адміністративному районі.

Надаємо обґрунтування доцільності збереження Кобеляцького району як адміністративно-територіальної одиниці в межах Полтавської області.

Ще у 1803 році Указом імператора Олександра I було створено Кобеляцький повіт Полтавської губернії, а Кобеляки з 1828 року стало повітовим містом.

Протягом XIX-XX століть відбувалися адміністративно-територіальні реформи, змінювалися межі повітів, районів, але місто Кобеляки залишалось повітовим та районним центром.

Територія сучасного Кобеляцького району межує на півночі з Решетилівським та Новосанжарським районами Полтавської області, на півдні – з Царичанським районом Дніпропетровської області, на заході – з Кременчуцьким та Козельщинським районами Полтавської області.

Кобеляцький район розташований на півдні Полтавської області й прилягає до Дніпродзержинського водосховища, по його території протікають річки Ворскла, Оріль, Кобелячок. В межах району розташований регіональний ландшафтний парк «Нижньоворсклянський» площею 23200 га.

Район є аграрним, налічує 124 тис. га сільськогосподарських угідь, з них 98 тис. га ріллі.

Район займає вигідне економіко-географічне положення у центрі України на перетині важливих міжнародних транспортних шляхів. Через район проходить автомагістраль Дніпропетровськ – Царичанка – Кобеляки –

Решетилівка та Полтава – Олександрія.

Слід зазначити, що Кобеляцький район розміщений між містами Полтава та Кременчук на відстані 65 км. Місто Кобеляки знаходиться в центрі між селищами Нові Санжари, Решетилівка, Козельщина на відстані 35 км  до кожного.

Через територію району проходить 27 км залізниці Полтава –Кременчук, розташовані залізничні станції Кобеляки (с. Бутенки) та Ліщинівка (сел. Білики).

Медичні послуги жителям району надають 10 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Кобеляцька центральна районна лікарня є багатопрофільною, налічує 9 відділень, в ній функціонує 265 ліжок та амбулаторно-поліклінічне відділення, де проводиться прийом по 42-х вузьких спеціальностях. Діють допоміжні структурні підрозділи, в яких проводиться додаткове обстеження хворих: кабінет функціональної діагностики, система «Кардіо-Плюс», рентгенологічне відділення з сучасним цифровим флюорографом, клінічно-діагностична лабораторія, реанімаційне відділення в стаціонарі, патологоанатомічний кабінет. У 2003 році в Кобеляцькій ЦРЛ одним з першим в Україні відкрито Центр материнства і дитинства. У місті працює Центр мануальної терапії М.Касяна, в селищі Білики – дитячий ревматологічний санаторій.

На теренах району крім загальноосвітніх шкіл функціонують Кобеляцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Полтавської обласної ради,  професійну освіту надає Кобеляцький професійний аграрний ліцей, діє сучасний спортивний комплекс «Іскра» Кобеляцької дитячо-юнацької спортивної школи, на базі якого постійно проводяться районні, обласні та всеукраїнські змагання з різних видів спорту.

У сфері соціального захисту функціонують кращий в області новозбудований Центр зайнятості, Кобеляцький та Ліщинівський психоневрологічні будинки-інтернати.

На території району діють установи, які надають послуги на міжрайонному рівні (обслуговують Новосанжарський, Козельщинський, Решетилівський райони):  управління держсанепідслужби, відділення МРЕО, центр надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних послуг, філія райавтодору, управління газового господарства, фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, інспекція якості сільськогосподарської продукції.

Кобеляцький район займає площу 1800 кв. км., що є другим в Полтавській області по території. Протяжність нашого району складає 75 км. Населення району – 42800 осіб, кількість виборців – 37799. За адміністративним поділом району функціонують 1 міська, 1 селищна та 26 сільських рад, які об’єднують 101 населений пункт.

Так як район займає вигідне місцерозташування між сусідніми вищезгаданими районами, має достатні земельні та водні ресурси, кадрове забезпечення, має можливість надавати якісні послуги в різних галузях жителям  сусідніх районів, можна зробити висновок, що Кобеляцький район має право й надалі існувати як окрема адміністративно-територіальна одиниця в межах Полтавської області.

Доводимо до Вашого відома, що Кобеляцька громада стурбована запропонованим проектом адміністративного розподілу, який призведе до втрати статусу району, що, в свою чергу, стане причиною масового безробіття, зменшення надходження до бюджету та викличе соціальну напругу населення.

Географічне становище та економічний потенціал району не дає можливості створити умови для того, щоб всі громади, які пропонується створити, ефективно надавали послуги жителям, а запропоноване укрупнення призведе до того, що громади з розвиненою інфраструктурою зможуть вижити, а решта – перетворяться в депресивні і не матимуть можливості існувати.

Враховуючи вищевикладене, з метою збереження Кобеляцького району як адміністративно-територіальної одиниці в межах Полтавської області, сприяння його соціально-економічному розвитку прохаємо Вас підтримати нашу ініціативу».

В процесі реформування Кобеляцький район пропонують приєднати до Кременчуцького. Така перспектива не влаштовує Кобеляцьку громаду. Депутати районної ради розуміють, що реформа необхідна, але за рахунок укрупнення сільських рад, а не втрати статусу Кобеляцького району. Представники громад висловились за децентралізацію влади, надання більших повноважень територіальним громадам, але їх повинно бути не чотири, як пропонується, а значно більше. Скільки саме – стане зрозуміло після проведених економічних розрахунків.

Депутати районної ради одностайні у відстоюванні спільних інтересів територіальних громад району для того, щоб їх жителі могли задовольнити свої потреби не в м. Кременчуці, а в м. Кобеляки.

Наша країна зараз переживає важкі часи: на сході держави відбувається війна, гинуть наші сини, брати, сестри і нам, як ніколи, потрібно згуртуватися. В авангарді цієї боротьби повинні стати депутати всіх рівнів, так як громада їм довірила відстоювати інтереси всіх людей, забезпечувати життєдіяльність органів влади на тих місцевостях, де їх було обрано.

Сподіваємось на підтримку народних депутатів України, депутатів Полтавської обласної ради та депутатів місцевих рад.

Ми за децентралізацію влади, але за збереження статусу району.

Ганна Кондратьєва, голова ініціативної групи

по питанню відстоювання спільних інтересів

територіальних громад Кобеляцького району

та збереження Кобеляцького району як

адміністративно-територіальної одиниці

Полтавської області,

заступник голови Кобеляцької районної ради.