Інформація фонду

Профілактика – це попередження інвалідності

Міжнародний день інвалідів є щорічною подією. Історія його виникнення розпочалася у 80-х роках минулого сторіччя, коли ООН оголосила 1983-1992 роки «десятиліттям інвалідів». У цей період проводилася робота з метою розробки заходів, спрямованих на поліпшення становища осіб з інвалідністю й забезпечення їм рівних можливостей для подальшого життя в суспільстві. Створена програма дій була підписана 3 грудня 1992 року. З того часу у всьому світі 3 грудня відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю. Метою цього свята є нагадування громадськості про необхідність захисту прав інвалідів та забезпечення їм рівних можливостей. Велика кількість людей з обмеженими фізичними можливостями щоденно зустрічаються з проблемами, які перешкоджають їхній участі в суспільному житті. На жаль в Україні бракує пандусів (спеціальних доріжок при вході до будівель), пристосованих ліфтів, банкоматів, установлених на зручній висоті, що суттєво полегшують життя людей з інвалідністю. 

Фонд соціального страхування України приділяє особливу увагу питанням соціального захисту людей з обмеженими фізичними можливостями, які постраждали внаслідок травмування на виробництві. 

Станом на 01.11.2017 на обліку в Кобеляцькому відділенні Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області перебуває 174 потерпілих внаслідок травмування на виробництві, з яких 112 осіб з інвалідністю. 

За рахунок коштів Фонду соціального страхування України здійснюється реалізація низки програм соціального захисту потерпілих внаслідок трудового каліцтва, а саме: забезпечення протезно-ортопедичними виробами та спеціальним автотранспортом, надання медичних і соціальних послуг, виплата грошових компенсацій на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів тощо.

За поточний рік відділенням проведено страхових виплат та надано соціальних послуг потерпілим на загальну суму 2947,8 тис. грн.

Не менш важливою функцією Фонду соціального страхування України є проведення профілактичних заходів по запобіганню виробничому травматизму, який нерідко стає причиною інвалідності.

Безумовно, повністю уникнути ризиків травмування під час трудового процесу неможливо, проте зменшити вірогідність виникнення нещасних випадків на виробництві за рахунок профілактичних заходів є реальним. Адже збереження здоров’я навіть одного працівника варте витрачених зусиль.

Кобеляцьке відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області запрошує до співпраці всіх страхувальників Кобеляцького та Козельщинського районів з метою зниження травмонебезпечних ризиків, шляхом створення належних, безпечних і здорових умов праці та виконання вимог Закону України «Про охорону праці». 

Давайте спілкуватись вже зараз, а не чекати на спілкування лише під час розслідування нещасного випадку!


Страховий експерт з охорони праці 

Кобеляцького відділення Управління 

виконавчої дирекції Фонду соціального 

страхування України у Полтавській області

Білогуб А.Ф., 27.11.2017