Навчальні заклади району

Робоча група відвідала малокомплектні школи Кобеляцького району

26 лютого голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський, начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Коваль, депутат районної ради, голова постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту, інформаційної сфери, депутатської діяльності, регламенту, забезпечення законності і правопорядку Тетяна Коваленко, депутат районної ради Ніна Ясинська взяли участь в огляді малокомплектних шкіл.

На даний час у Кобеляцькому районі функціонує 33 денні загальноосвітні навчальні заклади комунальної форми власності: загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів – 12, загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів – 19, загальноосвітніх шкіл І ступеня – 2, у яких навчається 3847 учнів, з них у сільській місцевості функціонують 26 денних загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності: загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів – 9, загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів – 15, загальноосвітніх шкіл І ступеня – 2, у яких навчається 1959 учнів.

Відповідно до законодавства України, з 1 вересня 2016 року фінансування загальноосвітніх навчальних закладів (крім закладів початкової школи), у яких кількість дітей становить менше 25 осіб, за рахунок освітньої субвенції не здійснюватиметься. Протягом останніх двох років та на перспективу склалася складна демографічна ситуація, у зв’язку з чим наповнюваність класів мала, витрати на їх утримання значні. Це потребує упорядкування мережі загальноосвітніх навчальних закладів району.

Оптимізація освітньої мережі має забезпечити підвищення якості освіти, економічну ефективність, поліпшення доступу до якісної освіти, приведення освітньої мережі у відповідність до потреб і особливостей району.

Першою робоча група за участю Кіровського сільського голови та депутата районної ради, жителя села Перегонівка Романа Киценка відвідали Перегонівську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів. До 2017 року на території сіл Перегонівка та Гарбузівка, де функціонує даний навчальний заклад, не спостерігається активного збільшення кількості дітей і підлітків шкільного віку. Так, у 2015 – 2016 навчальному році загальна кількість дітей становить 16, з них початкової ланки – 6 учнів, у 2016 – 2017 навчальному році загальна кількість дітей – 15 учнів, початкової ланки – 8. Вартість утримання одного учня у 2015 році становила 30,1 тис. грн. На даний час із сіл Перегонівка (2 учні) та Гарбузівка (9 учнів) організоване підвезення дітей до Шенгурівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Поспілкувавшись з керівником Перегонівського навчального закладу, оглянувши приміщення, робоча група обговорила такий варіант, як створення навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І ступеня – дитячий садок».

Наступною робоча група відвідала дитсадок та Кіровську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів. Так, у 2015 – 2016 навчальному році загальна кількість дітей становить 30, з них початкової ланки – 8 учнів, у 2016 – 2017 навчальному році загальна кількість дітей – 26 учнів, початкової ланки – 8. Вартість утримання одного учня у 2015 році становила 18,0 тис. грн. Вірогідності, що всі діти по мікрорайону даного навчального закладу підуть саме до нього, немає. На даний час із сіл Кірове (3 учні) та Сухе (4 учні) організоване підвезення дітей до Шенгурівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

У підсумку обговорення робоча група прийшла до думки, що якщо кількість учнів так і становитиме 26, то Кіровський навчальний заклад залишиться школою ІІ ступеня, якщо менше – І ступеня.

В цей же день було відвідано Озерський дитячий садок з метою ознайомлення з ходом виконання робіт по підготовці до відкриття групи дошкільного закладу.

Під час відвідин Солошинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів до робочої групи приєдналися депутати районної ради Олександр Ткаченко та Ігор Сахно. На території Солошиного, де функціонує даний навчальний заклад, до 2017 року теж не спостерігається збільшення кількості дітей і підлітків шкільного віку. Так, у 2015 – 2016 навчальному році загальна кількість дітей становить 28 учнів, з них початкової ланки – 12, в 2016 – 2017 навчальному році – 28 учнів, з них початкової ланки – 13. Вартість утримання одного учня у 2015 році становила 31,0 тис. грн. Із сіл Григоро-Бригадирівка (6 учнів) та Солошине (6 учнів) організоване підвезення дітей до Озерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. У підсумку обговорення робоча група вирішила рекомендувати реорганізувати Солошинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів у Солошинську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів.