Наша гордість

Ми пам’ятаємо

20 серпня заступник голови районної ради – керуючий справами Василь Мирошнеченко, перший заступник голови райдержадміністрації Микола Шабалтій та начальник відділу культури та дозвілля райдержадміністрації Марія Кириченко взяли участь у культурно-мистецькому заході “Гордість і слава Кобеляцької сцени”, приуроченому 90-річчю від дня народження Заслуженого працівника Української РСР, почесної громадянки міста Кобеляки та Кобеляцького району, кавалера ордена Миколи Чудотворця Ніни Миколаївни Уварової-Латинської.

На мистецький захід, який відбувся у приміщенні Кобеляцького музею літератури та мистецтва ім. Олексія Івановича Кулика, зібралися громада міста, друзі, учні та колишні учасники танцювального колективу “Барвінок”, у якому Ніна Миколаївна пропрацювала хореографом кілька десятків років.

Ніна Уварова-Латинська створювала і очолювала танцювальні колективи, які здобували звання народних. Мотиви для своїх постановок брала з народних пісень, народних звичаїв, фольклору, які збирала по селах. Всі танцювальні номери вирізнялися самобутнім колоритом, саме тому їх знають і люблять не тільки на території України, а й за її межами.

Програма заходу передбачала перегляд танцювальних композицій, поставлених Ніною Михайлівною, виступи друзів і колишніх учасників танцювального колективу “Барвінок”. Також була присутня сестра – Алла Миколаївна, яка мешкає в Одесі і займається поезією, пише чудові вірші, у яких оспівує красу Полтавщини та Кобеляцького краю.

Заступник голови районної ради – керуючий справами Василь Мирошнеченко запросив Аллу Миколаївну взяти участь в урочистому відкритті меморіальної дошки у пам’ять про талановиту людину, відомого хореографа Ніну Миколаївну Уварову-Латинську.

По закінченню заходу присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять Ніни Миколаївни.