Народне віче

Кобеляцький район має право на існування

26 квітня відбулося Народне віче громад Кобеляцького району Полтавської області на підтримку збереження Кобеляцького району як окремої адміністративно-територіальної одиниці в межах Полтавської області, на яке  зібралися депутати районної, міської, сільських рад, представники громадських організацій, сільські голови, активна громадськість міста. На віче також прибув народний депутат України Сергій Каплін.

Слово тримали депутати районної ради Ганна Кондратьєва, Володимир Білоусько, Григорій Журавель, Дмитро Омеляненко, Анатолій Таранушич, Микола Жук, Іван Супруненко, депутат Кобеляцької міської ради  Вікторія Омеляненко, Червоноквітівський сільський голова Людмила Рибалко, жителі міста, громадські діячі Володимир Чернявський, Леонід Митько, Анатолій Сагайдачний, Марія Карнаух. Всі вони говорили про необхідність децентралізації влади, передачі повноважень територіальним громадам, об’єднання зусиль у відстоюванні інтересів громадян, збереження району як адміністративно-територіальної одиниці. Наголошували і на неможливості сплати населенням встановлених тарифів на енергоносії.

Народний депутат України Сергій Каплін у своєму виступі  наголосив, що Полтавська область, яка є областю №1 по сплаті податків, не повинна стати предметом експерименту над знедоленим населенням. Розповів про своє бачення необхідних змін в законодавстві, проведені аналізи, подані законопроекти. Пообіцяв прикласти всіх зусиль, боротись до кінця за збереження місцевого самоврядування, за відстоювання інтересів громадян, за збереження Кобеляцького району. Зауважив, що такі Віче повинні пройти в кожному населеному пункті області, щоб не допустити втілення запропонованої адміністративно-територіальної реформи.

Анатолій Кучеренко зачитав проект Резолюції Народного  віче, за який проголосували всі присутні. Дану резолюцію передали Сергію Капліну, вона буде надіслана до керівництва області, Президенту України, надрукована в районних засобах масової інформації.

Голова районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських, та селищних рад, Красненський сільський голова Ганна Зайченко подякувала всім небайдужим жителям Кобеляцького району за активну участь в обговоренні важливих питань та висловила сподівання, що думка громади буде донесена до тих, від кого залежить доля району, і почута ними.