На службі у громади

На службі у громади

Місцеве самоврядування – це найбільш наближена до людей ланка влади. Саме до представників місцевого самоврядування йдуть люди зі своїми проблемами, надіями та сподіваннями. І саме від їхнього професіоналізму, досвіду, компетенції та відповідальності залежить добробут та майбутнє кожної територіальної громади.

За доброю традицією, уже 14 років поспіль, 7 грудня в Україні відзначають День місцевого самоврядування. З нагоди цього свята, 5 грудня, в залі засідань районної ради відбулись урочистості, в яких взяли участь депутати районної ради, представники місцевої влади, очільники територіальних громад, секретарі місцевих рад, ветерани органів місцевого самоврядування, працівники організацій та установ району, виконавчий апарат районної ради.


З вітальною промовою до присутніх звернувся голова районної ради Василь Мирошнеченко. У своєму виступі, зокрема, Василь Іванович зазначив, що на сьогодні залишається ще дуже багато невирішених питань і проблем, які стримують розвиток місцевого самоврядування. Але, незважаючи на труднощі, місцеве самоврядування має всі шанси для його розвитку і утвердження. 

Голова районної ради подякував тим, хто зарекомендував себе доброю роботою, турботою про людей, вирішенням конкретних справ. Серед них депутати районної ради, сільські голови, секретарі місцевих рад, бухгалтери, землевпорядники. Саме від них залежить своєчасність прийняття важливих для громади рішень та їх виконання, авторитет місцевого органу самоврядування. Добрим словом згадав ветеранів, які багато років віддали роботі в радах, та які зробили чимало для становлення та розвитку самоврядності в районі. Побажав всім міцного здоров’я, добробуту і благополуччя у родинах, плідної та результативної роботи в ім’я розквіту рідного краю та України. 

Зі святом представників органів місцевого самоврядування також привітала заступник голови районної ради Ганна Кондратьєва. Вона, зокрема, відзначила, що розвиток та зміцнення нашої держави неможливі без повноцінного розвитку місцевого самоврядування. І головна його сила полягає у довірі населення.  Допомагати, відповідати, реагувати, слухати та чути, а ще поважати думку кожного громадянина як рівноправного члена єдиної громади – ось принципи, за якими ми повинні жити і творити наш район. Щиро подякувала за відповідальне ставлення, творчий підхід, професійність і, саме головне, небайдужість посадовим особам місцевого самоврядування, які взяли участь у районному та обласному конкурсах «Кращий за професією». Також наголосила, що хоч ми і живемо зараз в непростий час, треба бути вдячними труднощам та проблемам, які зустрічаються на нашому шляху, бо саме вони роблять нас сильнішими, мудрішими, допомагають ширше розкрити очі і показати тобі, чого ти вартий сам. «Сподіваюся, що за проблемами сьогодення ми навчимося бачити завтрашній день, бути наполегливими та сміливо впроваджувати перспективні проекти розвитку громад», – відзначила Ганна Вікторівна. 

З вітальним словом до присутніх звернулися голова районної державної адміністрації Іван Терновий та начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Кобеляцького районного управління юстиції Ірина Бутко, голова райкому профспілки працівників державних установ Ольга Гаврилюк, яка також нагородженим вручила грошові винагороди.

В ході урочистостей було нагороджено Почесними грамотами Кобеляцької районної ради та Кобеляцької районної державної адміністрації і Подяками кращих представників місцевого самоврядування та тих людей, які роблять вагомий внесок у вирішення територіальною громадою питань місцевого значення. Зокрема, за особистий внесок у соціально-економічний розвиток територіальних громад району, активну благодійну діяльність по наданню допомоги військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях на сході України та з нагоди Дня місцевого самоврядування оголошено Подяки Полтавської обласної ради Сергію Жуку, директору ТОВ «Громада-Агро», голові Кобеляцького районного благодійного фонду «Захисти Вітчизну» та Івану Лещенку, голові СФГ «Ліс», голові наглядової ради  Кобеляцького районного благодійного фонду «Захисти Вітчизну». Надію Чепурко, Марківського сільського голову, Аллу Калішенко, секретаря Дашківської сільської ради, Тетяну Тимошенко, головного спеціаліста відділу організаційного забезпечення діяльності Кобеляцької районної ради нагороджено Почесними грамотами Полтавської обласної організації профспілки працівників державних установ України за зайняті призові місця в І турі обласного конкурсу «Кращий за професією». Нещодавно, на урочистих зборах в м. Полтава Надія Чепурко ще й отримала Почесну грамоту обласної ради. 

В ході урочистого заходу присутні мали змогу переглянути слайд-шоу з фотографій, які передали цілісну атмосферу відзнятих моментів життя Кобеляччини.

Свої пісенні номери дарували аматори народного мистецтва районного Будинку культури і дозвілля. Зокрема, запальний виступ аматорського народного колективу «Кобеляцькі джерела» викликав шквал аплодисментів у глядачів. 

Насамкінець, всі присутні у залі смакували короваєм, який вважається символом миру, добробуту і щастя, і який нагадав кожному про святий обов’язок перед рідною землею.