На Кобеляччині вшанували пам'ять Героя України Павла Загребельного

На Кобеляччині вшанували пам'ять Героя України Павла Загребельного

25 серпня 2014 року виповнилося 90 років з дня народження генія української прози, романіста, нашого земляка Павла Архиповича Загребельного.

З цього приводу в с. Солошине Кобеляцького району відбувся урочистий захід, в якому взяли участь голова районної ради Василь Мирошнеченко, керівник апарату райдержадміністрації Таміла Шевченко, члени літературного клубу "Літератор", рідні письменника та чимало земляків, які є справжніми поціновувачами таланту митця.

"Загребельний – дійсно істинний класик в нашій літературі, найпотужніший український письменник сучасності, – вважає голова районної ради Василь Мирошнеченко. – Талановитий у всьому Павло Загребельний являв яскравий взірець самовідданого служіння літературі, народові, Україні. Кожен з його добутків – результат напруженої праці, довгих пошуків, вивчення архівних матеріалів. Він проробляв багато документальних матеріалів, його романи опираються на історичні свідчення. Павло Загребельний понад сорок років працював в українській прозі. За цей час вийшло близько двадцяти дев’яти його романів. Його книжки надруковані 23-ма мовами світу загальним накладом більше 20 мільйонів примірників. Ми маємо гордитися, що є земляками талановитого, люблячого свій народ та свою Батьківщину, Павла Архиповича Загребельного".

По завершенню заходу його учасники вшанували пам'ять митця покладанням квітів до меморіальної дошки, яка встановлена на фасаді батьківської хати-садиби письменника.