На Кобеляччині відбулося перепоховання останків воїнів, загиблих під час Великої Вітчизняної війни

На Кобеляччині відбулося перепоховання останків воїнів, загиблих під час Великої Вітчизняної війни

У селі Григоро-Бригадирівка, що на Кобеляччині, за участю керівників місцевих органів влади, громадськості та духовенства відбулося перепоховання останків воїнів, загиблих під час Великої Вітчизняної війни.

Пошуковцями Кременчуцької громадської організації «Вічно живим» було виявлено рештки сімох бійців. Ім’я одного з полеглих вдалося встановити. Ним виявився уродженець Маньківського району Черкаської області Василь Мойсейович Коренюк, 1901 року народження.

Археологи знайшли рідних воїна. Вони приїхали за його останками, щоб поховати за всіма традиціями.

У своєму виступі голова районної ради Василь Мирошнеченко зауважив, що за кожним іменем бійця, який загинув в ім'я Великої Перемоги, стоїть цілий літопис історії Великої Вітчизняної війни. Всі ці шість воїнів Червоної Армії назавжди залишаться для нас безіменними. Але це не зменшує величі їхнього подвигу. Вони, віддавши своє життя за перемогу над ворогом, за звільнення рідної землі, багато десятиліть були позбавлені останнього права людини – права на достойне поховання. Війна нарешті закінчиться і для них. І розпочнеться Вічна Пам'ять. Свята пам'ять про Велику Вітчизняну війну залишається з нами як високий зразок мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці, а водночас – вічної скорботи за тими, хто віддав життя за свободу Вітчизни.

Слово також тримали Григоро-Бригадирівський сільський голова Олександр Лось, голова правління Всеукраїнського громадського об’єднання «Союз «Народна пам'ять» Ярослав Жилкін, голова громадської організації «Вічно живим» Віталій Іванюк.

У момент перезахоронення на честь героїв пролунав салют. Насамкінець присутні поклали на могилу вінки та квіти.