Ініціативи Президента України В.Ф.Януковича

ЖИВЕМО МИРНО Й ДРУЖНО НЕЗАЛЕЖНО ВІД НАЦІОНАЛЬНОСТІ               Україна – держава, яка славиться своїми традиціями, культурою, піснями. На її широтах живуть не лише українці, а й представники інших національностей.

7 листопада представники національних меншин: таджики, роми, азербайджани, білоруси, армяни, грузини, росіяни, котрі проживають в районі вперше в історії Кобеляччини зібралися у залі засідань районного відділу освіти за «круглим столом» на тему: «Національні меншини: міжнаціональна злагода та порозуміння» аби поділитися національно-культурним досвідом.

Участь у даному заході взяли голова райдержадміністрації Анатолій Таранушич, заступник голови районної ради – керуючий справами виконавчого апарату районної ради Василь Мирошниченко, завідувач Кобеляцького районного сектору УДМС України в Полтавській області Юлія Котенко, представники освітянської галузі та культури.

На початку заходу Наталія Жорняк, вчитель історії Кобеляцького НВК №1, ознайомила присутніх з історією Полтавщини про поселення різних національностей на Кобеляцькій землі.

Яскравими моментами у засіданні стали розповіді про те, як кожен з вищезгаданих національностей потрапив саме на землі нашого краю; про традиції народу, які зберігають в сім’ях, проживаючи на Кобеляччині, співали пісні, розповідали вірші рідною мовою, згадували теплими словами свою Батьківщину.

Звертаючись до присутніх, голова райдержадміністрації Анатолій Таранушич зауважив, що в Україні створено всі умови для самоорганізації та етнокультурного відродження. Наша держава приєдналася до всіх основних міжнародних документів у цій сфері. Це Рамкова конвенція із захисту національних меншин і Європейської хартії регіональних мов або мов меншин. На сьогодні, Президентом України В.Януковичем в одному із розділів соціальних ініціатив акцентується особлива увага питанню зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин. А районна влада, в свою чергу, сприятиме підтримці, зміцненню міжнаціональних зв’язків в районі.

По завершенні «круглого столу» всі присутні підтримали пропозицію Анатолія Таранушича щодо проведення подібних зустрічей.

Джерело: сайт Кобеляцької районної державної адміністрації