Музей Олеся Гончара

Допомога літературно-меморіальному музею-садибі Олеся Гончара

До п’ятої роковини з дня смерті патріарха української літератури Олеся Гончара у 2000 році відкрито музей-садибу на малій батьківщині у селі Сухе Кобеляцького району Полтавської області.

За 15-річне життя музей відвідали близько 20 тисяч шанувальників його творчості. Аналізуючи спілкування, під час цих зустрічей, було виготовлено проект літературно-музичної композиції «Зелене свято Гончаревого дитинства», який з 2010 року став традиційним обласним масовим заходом.

На це свято приїздять літературознавці з Полтави, Дніпропетровська, Києва, Львова та члени Національної спілки письменників України. Зокрема, за цей час музей відвідали Олег Чорногуз, Ніна Гнатюк, Михайло Слабошницький, Олена Гаран, Леся Степовичка, Іван Драч, Дмитро Павличко, Олександр Пушко, Микола Степаненко та інші.

У 2003 році вперше в музеї проведено реекспозицію, яка з часом перестала задовольняти потреби сьогодення. Завдяки підтримці голови Полтавської обласної ради Петра Ворони у 2014 році відбулося фундаментальне оновлення експозиції. На жаль слабка матеріальна база та фінансування музею не дає можливості здійснити нагальний ремонт самої будівлі.

З 2012 року регулярно виготовлялася проектно-кошторисна документація, але вільних коштів на виконання ремонтних робіт у районному бюджеті не було.

Лише цього року рішенням тридцять дев’ятої позачергової сесії Кобеляцької районної ради шостого скликання від 21 липня 2015 року з районного бюджету виділено кошти в сумі 20 тис. грн. на ремонт даху музею. Щоправда, їх замало для здійснення повного ремонту даху та вимощення навколо будинку.

Маємо надію, що відгукнуться меценати, які нададуть фінансову допомогу для проведення вищевказаних робіт. Це, у свою чергу, дасть можливість повноцінно працювати літературно-меморіальному музею-садибі Олеся Гончара.