Мистецький захід

Мов часточка душі – танок…

27 січня у приміщенні центральної районної бібліотеки відбувся мистецький захід на тему: «Творчий шлях Заслуженого працівника культури Ніни Уварової та самодіяльного народного ансамблю «Барвінок», який підготувала жителька міста Кобеляки, студентка першого курсу Харківського юридичного університету імені Ярослава Мудрого Роксолана Різун.

Участь у заході взяли заступник голови Кобеляцької районної ради Ганна Кондратьєва, міський голова Олександр Ісип, члени громадських організацій «Літератор», «Ветеранська дружба» органів місцевого самоврядування, учнівська молодь, представники відділу культури, громадськість міста та учасники самодіяльного народного танцю «Барвінок».

«Будучи ще ученицею Кобеляцького навчально-виховного комплексу № 1 я зацікавилась історичним минулим свого рідного краю, і збираючи матеріали відкрила чимало цікавих, раніше невідомих сторінок історії Кобеляцького краю. Неодноразово у моїй родині чула спогади про видатного і талановитого балетмейстера Ніну Уварову. Саме тоді спало на думку підготувати матеріал про життя  та творчість нашої землячки», – розповіла Роксолана Різун.   

У презентації було використано фото- та відеоматеріали про життя та творчість талановитої Ніни Миколаївни Уварової, яка зробила вагомий внесок у збереження національного колориту народної хореографії. Адже саме у місті Кобеляки, вона створила свій перший танцювальний колектив «Барвінок», який отримав звання «народного», поставила зібрані по селах Кобеляцького району «Чорбівські підківки», «Василечки», «Кружало», «Рогоза», «Сито» та інші, які виконуються і до цього часу, знову відродженим танцювальним колективом «Барвінок». До речі,  до сих пір у ньому танцюють її учні, а поряд з ними вивчають відомі рухи і молоді учасники, які закохані в український народний танок.

По закінченню заходу заступник голови районної ради Ганна Кондратьєва подякувала працівникам бібліотеки та особисто Роксолані Різун за чудово проведений мистецький захід.  «Ми завжди повинні пам’ятати про видатних та талановитих людей, які є нашими земляками, і пишатися цим. А найголовніше донести це до молоді, які також присутні у залі, адже можливо серед нас присутні майбутні композитори, художники, архітектори, поети», – зауважила Ганна Вікторівна.

Відрадно, що зібрані матеріали, Роксолана Різун  передала до Кобеляцького державного музею літератури та мистецтва, в шкільні музеї, які в подальшому будуть використовуватися на уроках народознавства, художньої культури, історії Полтавщини та під час проведення позакласних заходів.  

По закінченню учасники мистецького заходу поділилися спогадами та оглянули книжкову виставку присвячену творчості Ніни Уваровії.

Довідково: Ніна Миколаївна Уварова є Почесним громадянином Кобеляцького району. У її честь встановлено меморіальну дошку на приміщенні районного центру культури і дозвілля.