Методоб"єднання

Роль методичної служби у формуванні професійної компетентності педагогічних працівників для реалізації Концепції  «Нова українська школа»

16 листопада на базі відділу освіти Кобеляцької районної державної адміністрації та Кобеляцького районного методичного кабінету за участю Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації розпочав свою роботу дводенний обласний семінар-практикум «Роль методичної служби у формуванні професійної компетентності педагогічних працівників для реалізації Концепції «Нова українська школа» для завідувачів (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об’єднаних територіальних громад Полтавської області.

Розпочався семінар в селі Бутенки з представлення навчально-методичного комплексу «Захист Вітчизни» як освітньо-виховного середовища формування особистості старшокласника. Учасники мали змогу ознайомитися з досвідом роботи вчителя предмета «Захист Вітчизни» опорного закладу «Бутенківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Кобеляцької районної ради Полтавської області» Миколи Дриги. 

Після того учасники переїхали до міста Кобеляки, де мали змогу взяти участь у пленарному та практичному засіданнях. Розпочав практикум кандидат педагогічних наук, доцент, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського Віталій Зелюк. 

Участь у практикумі взяли голова районної ради Володимир Кішінський, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, перший заступник голови райдержадміністрації Жанна Шевцова. Вітаючи присутніх з початком засідання, голова районної ради Володимир Кішінський наголосив, що підтримка галузі освіти – одне з головних питань у роботі районної ради. З районного бюджету постійно виділяються кошти на ремонти загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних закладів, покращення їх навчально-матеріальної бази, придбання спортивного обладнання. Зауважив, що у 2016 році Кобеляцька районна рада стала переможцем Полтавського обласного конкурсу розвитку громад з проектом «Створення еколого-натуралістичного парку як експериментально-дослідницького центру з метою розробки інноваційної моделі екологічної освіти та забезпечення умов реалізації екологічного туризму в Кобеляцькому районі». Даний проект буде втілений в життя у грудні поточного року та приурочений 15-тій річниці з дня заснування регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський». Запросив присутніх відвідати територію РЛП «Нижньоворсклянський».

У ході засідання учасники заслухали кандидата педагогічних наук, проректора з науково-методичної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського Наталію Корягіну. 

Начальник відділу освіти Кобеляцької райдержадміністрації Наталія Коваль інформувала присутніх про перспективи розвитку освітньої галузі Кобеляцького району в умовах реалізації закону України «Про освіту».

Завідувач районного методичного кабінету Алла Мужайло ознайомила присутніх з системою роботи районного методичного кабінету з питань формування професійної компетентності педагогічних працівників та нові завдання з реалізації Концепції «Нова української школа». 

Фрагменти фестивалю методичних ідей та педагогічних знахідок районних методичних об’єднань та постійно діючих семінарів «Від професійного зростання до педагогічної майстерності» презентували методисти Кобеляцького районного методичного кабінету. 

Наступним етапом освітянського практикуму буде відвідування учасниками двох загальноосвітніх шкіл, дошкільних по позашкільних навчальних закладів району.

По завершенню обласного семінару будуть підведені підсумки та обговорено план роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на 2018 рік.