Меморіальна дошка

Учні Бутенківської загальноосвітньої школи горді за своїх випускників

26 травня 2017 року відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на будівлі Бутенківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів імені Ю.П. Дольд – Михайлика загиблому герою – земляку Антону Дзерину.

Вшанувати пам'ять загиблого земляка на захід прибули голова Кобеляцької районної державної адміністрації Таміла Шевченко, заступник голови Кобеляцької районної ради Оксана Гордійко, Бутенківський сільський голова Микола Скрильник, рідні Антона, депутати Полтавської обласної ради Ігор Скляр та Полтавської міської ради Тарас Синяговський, учні, волонтери і громадськість.

Слова співчуття та вдячності рідним Антона висловили керівники району, очільник Бутенківської сільської ради та волонтери. У своєму виступі заступник голови районної ради Оксана Гордійко зазначила, що ім’я Антона Дзерина та всіх тих військовослужбовців, які віддали своє життя задля миру, свободи та територіальної цілісності нашої держави, назавжди залишаться в нашій пам’яті. Вони, вірні воїни України, подали гідний приклад патріотизму нам та майбутнім поколінням. Пам'ять про них вічна.

Опісля керівники району вручили бабусі Антона Галині Миколаївні нагрудний знак Полтавської обласної ради «За вірність народу України» І ступеня. Представник Кобеляцького міського штабу допомоги військовослужбовцям у зоні АТО Тетяна Вільхова подякувала школярам за допомогу, яку вони надають волонтерам, та подарувала прапор зі словами вдячності від воїнів шкільному музею бойової слави.

Право відкрити меморіальну дошку було надано меншому брату Едуарду Савельєву та Тарасу Синяговському. Ритуал освячення здійснив настоятель храму Різдва Іоана Хрестителя УПЦ КП отець Дмитро Луценко. Присутні хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіальної дошки вшанували пам'ять загиблого героя Антона Дзерина.

Меморіальну дошку Антону встановлено завдяки спонсорській допомозі громадського активіста Павла Гунжеля. До речі, це вже друга меморіальна дошка, яку встановлено на фасаді Бутенківської школи за його участі. У березні цього року таку дошку встановлено учаснику Революції Гідності Петру Гаджі, який також, як і Антон, навчався у цьому навчальному закладі.

Довідково:

Дзерин Антон Миколайович, позивний «Пікассо».

Народився 26 листопада 1996 року в селі Свічкареве Кобеляцького району.

Здобув неповну середню освіту в Бутенківській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Ю.П. Дольд-Михайлика. Після закінчення школи здобував професією тракториста-машиніста, слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин та водія у державному професійно-технічному закладі «Професійний аграрний ліцей» м. Кобеляки.

15 жовтня 2015 року пішов добровольцем захищати Україну у складі батальйону «Айдар», згодом підписав контракт та продовжив службу навідником-оператором БМП 1-ї штурмової роти 24-ого окремого штурмового батальйону «Айдар».

Загинув 11 березня 2017 року в районі Мар‛їнки у результаті бойового зіткнення з ворожою диверсійно-розвідувальною групою.

Похований в с. Свічкареве Кобеляцького району.

В Антона Дзерина залишилася матір і двоє братів.

Відповідно до указу Президента України № 60/2017 від 14 березня 2017 року Антон Дзерин нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).