Координаційна січень

Відбулося засідання Координаційної ради

25 січня відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, яке провів голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський.

У засіданні взяли участь заступник голови районної ради Оксана Гордійко, перший заступник голови районної державної адміністрації Жанна Шевцова, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Катишков, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, питання яких внесено до порядку денного засідання, представники акредитованих засобів масової інформації.

Спершу Володимир Кішінський та Жанна Шевцова вручили Подяки райдержадміністрації та районної ради переможцям районної спартакіади серед команд фізкультури сільських громад у 2016 році. Перше місце виборола команда Дашківської сільської ради, друге – Білицької селищної ради, третє – колектив фізичної культури та спорту села Вітрова Балка Бутенківської сільської ради. Окрім того, голова Кобеляцької районної організації ВФСТ «Колос» Віталій Детюк підвів підсумки роботи колективів фізкультури сільських громад у 2016 році та повідомив про плани на 2017 рік.

Далі Володимир Кішінський представив очільникам територіальних громад керівника Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ Тетяну Вітер. Виступаючи перед присутніми, Тетяна Іванівна проаналізувала надходження податків та прийняті ставки податків органами місцевого самоврядування у 2016 році. Наголосила, що наповнення доходної частини місцевих бюджетів напряму залежить від прийнятих ставок. Тому вона наполегливо рекомендувала органам місцевого самоврядування переглянути існуючі ставки єдиного податку, податку на нерухоме майно та землю. Окрім того, керівник податкової служби повідомила про нормативні документи щодо повноважень органів місцевого самоврядування, які діють з 1 січня 2017 року.

Голова районної ради закликав керівників територіальних громад переглянути ставки податків, про що інформувати районну раду до 10 лютого 2017 року. Також Володимир Кішінський звернув увагу сільських голів на необхідність проведення роботи по сплаті ПДФО громадянами, які самостійно обробляють земельні ділянки (паї). Отримані кошти від цього податку будуть використані на потреби жителів цих же територіальних громад.

Начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Тетяна Чердак інформувала про вирішення питання власності на сади (багаторічні насадження) відповідно до чинного законодавства. Повідомила, що для оформлення права власності на багаторічні насадження (безхозне майно) необхідно дати оголошення на території сільської ради, в місцеві та офіційні засоби масової інформації щодо виявлення юридичних та фізичних осіб, які мають право на володіння багаторічними насадженнями. В разі не виявлення їх власника, після закінчення визначеного законом терміну, сільські ради мають звернутися до суду про визнання багаторічних насаджень безхазяйними, лише потім рішенням відповідної сесії сільської ради передати садки до комунальної власності територіальних громад. На завершення виступу закликала визначитись з об’єктами та розпочати роботу по підготовці відповідних документів.

Виконуюча обов’язки начальника відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації Оксана Волошко провела навчання по заповненню відомостей до державного реєстру виборців відповідно до змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг.

У ході засідання, присутні заслухали інформацію заступника начальника Кобеляцького відділу поліції Юрія Стеценка про оперативно-службову діяльність відділу у 2016 році.

Про порядок та організацію військового обліку на підприємствах, в установах, організаціях району відповідно до порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 921, підсумки призову на військову службу за контрактом у 2016 році та постановку завдання призову за контрактом на 2017 рік очільників територіальних громад проінформували начальник відділення обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Кобеляцького районного військового комісаріату, майор Андрій Романенко та заступник військового комісара – начальник відділення комплектування та призову (підготовки до військової служби) Кобеляцького районного військового комісаріату, капітан Петро Андрушко.

Завідувач сектору житлово-комунального господарства, інфраструктури, будівництва, містобудування та архітектури райдержадміністрації – головний архітектор району Наталія Фещенко звернула увагу присутніх на забезпечення вільного доступу осіб з інвалідністю до приміщень громадського використання. Закликала переглянути стан пандусів та привести їх до чинних будівельних норм.

Заступник голови райдержадміністрації Володимир Катишков попрохав Сухинівського, Григоро-Бригадирівського, Лебединського сільських та Білицького селищного голів підготувати проектно-кошторисну документацію проведення капітального ремонту автомобільних доріг, які побудовані на їх територіях на умовах співфінансування обласного та місцевих бюджетів.

На завершення Координаційної ради, представник Бюро правової допомоги Ілона Бобрищева наголосила, що безоплатна первинна правова допомога охоплює різні види правових послуг, серед них: надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру. Повідомила контакті дані по яких можна звернутися за наданням правової допомоги.