конкурс проектів

15 листопада в Полтавській обласній раді провели обласний конкурс проектів. Серед них – впровадження енергозберігаючих та енергоефективних технологій на об'єктах соціальної сфери, поліпшення інфраструктури населених пунктів, охорона навколишнього природного середовища та розвиток спортивної та туристичної інфраструктури населених пунктів.

Участь у роботі обласного конкурсу взяли голова районної ради Володимир Кішінський, начальник відділу нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради та управління майном (координатор проектів та інвестиційних програм) Анатолій Кучеренко, заступник директора регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» з наукової роботи Наталія Смоляр.

За підсумками презентації проектів Рада обласного конкурсу переможцем визначила проект Кобеляцької районної ради «Створення еколого-натуралістичного парку як експериментально-дослідницького центру з метою розробки інноваційної моделі екологічної освіти та забезпечення умов реалізації екологічного туризму в Кобеляцькому районі».

– У нас є регіональний ландшафтний парк "Нижньоворсклянський". І є Концепція безперервної екологічної освіти. Ми хочемо зробити такий екологічний центр, щоб через нього поширювати усі види екологічного просвітництва серед студентів, школярів. У планах також розробка туристичних маршрутів та розвиток зеленого туризму на території району, – повідомив голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський.

Заходи проекту по розбудові інфраструктури передбачають: виготовлення необхідної проектно-кошторисної документації відповідно до завдань проекту, реконструкцію існуючої інфраструктури, придбання необхідного обладнання та спорядження.

По розвитку еколого-просвітницької діяльності – створення музею природи, облаштування аудиторій та лекторію, розробку екотуристичних маршрутів на території Кобеляцького району та апробацію їх, виготовлення і облаштування  вказівників та інформаційно-природоохоронних знаків, видання еколого-просвітницької продукції.

По створенню матеріально-технічної бази – придбання необхідного туристичного інвентарю, облаштування місць для швартувань водних плавзасобів (байдарок, катамаранів та ін.) на визначених майданчиках, будівництво пляжно-акваторіального комплексу.

Реалізація проекту продемонструє співпрацю органів місцевого самоврядування, територіальних громад та РЛП «Нижньоворсклянський» щодо зацікавленості влади в збереженні довкілля, розвитку екологічного, краєзнавчого та зеленого туризму, стимулюванні малого і середнього бізнесу  та відродженні народних промислів місцевим  населенням району. Він сприятиме відпрацюванню механізмів взаємодії органів місцевого самоврядування та громадськості  Кобеляцького району в питаннях охорони довкілля через волонтерські акції щодо благоустрою рекреаційного природно-заповідного об’єкта. Реалізація проекту дозволить створити належні умови для стаціонарного перебування відвідувачів парку в еколого-просвітницькому центрі. Розбудова дендропарку та музею природи розширить можливості інформаційного забезпечення навчальних та оглядових екскурсій.

На реалізацію проекту в 2017 році передбачено з обласного бюджету виділити кошти в сумі 440 тис. грн., з районного – 462 тис. 500 грн., з боку організацій-партнерів – 47 тис. 500 грн. Сукупне фінансування складатиме 950 тис. грн. Завершення втілення в життя проекту – грудень наступного року. До того ж, 24 грудня 2017 року РЛП «Нижньоворсклянський» святкуватиме 15-ту річницю з дня заснування.

Цього року у конкурсі взяло участь найбільше учасників – подано 81 проект. Бюджет конкурсу цього року – 4 мільйони гривень. Заявок було подано на 21 мільйон.