Голодомор

НА КОБЕЛЯЧЧИНІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

3 метою гідного вшанування загиблих від геноциду Українського народу 25 листопада в залі засідань Кобеляцької райдержадміністрації відбувся вечір-реквієм, який проходив під загальнодержавним гаслом «Голодомор не зламав». Участь у заході взяли голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, голова районної ради Володимир Кішінський, учнівська молодь, представники громадських організації та засобів масової інформації.

До присутніх у залі звернулась голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, яка провела історичний екскурс стежинами страшних подій 1932-33 років, гортаючи сторінки Національної книги пам’яті жертв голодомору Полтавської області, де зібрані спогади очевидців, в тому числі і Кобеляцького району. В цю книгу, яка складається з 3-х розділів, занесено 3103 прізвища жертв Голодомору 1932-1933 років Кобеляцького району різних населених пунктів. Встановлено померлих – 2954, встановлено імен – 2503. Не випадково, що дане видання презентувала Таміла Шевченко, адже саме вона в 2008 році займалася вивченням цієї теми у Кобеляцькому районі, записувала спогади очевидців тих страшних подій, які увійшли до цього видання. Закінчуючи свій виступ наголосила на тому, що саме діти-майбутнє нашої держави-будуть будувати нове життя, в якому не повинно бути місця голоду та війні.

До слів жалоби та спогадів  було запрошено Володимира Чернявського, Михайла Задорожнього, Леоніда Митька.

Зворушливим був виступ учениці 11 класу Кобеляцької загальноосвітньої школи № 2 Наталії Галушко, яка висловила думку підростаючого покоління.

Під слова ведучого: «Скільки померло з 

Твоїм іменем на вустах. Іменем жертв тридцять третього року благаю вас-бережіть цей святий хліб. І нехай смак цього хліба не дозволяє нам забувати, що Хліб – це життя!» усі в залі отримали по шматочку житнього хліба.

По закінченню вечора-реквієму учасники заходу прийшли схилити голови та покласти колоски пшениці і квіти до пам’ятника Жертвам Голодомору, адже у зболеній народній пам'яті ніколи не забудуться  трагічні лихоліття 1932-1933 років, коли на очах у всього цивілізованого світу  над українським народом коївся жахливий злочин масового народовбивства.

Джерело: сайт Кобеляцької РДА