Флешмоб

Флешмоб «Усі в вишиванках»

21 травня біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся урочистий захід з нагоди Дня вишиванки.

Участь у заході взяли голова районної ради Василь Мирошнеченко, заступник голови районної ради Ганна Кондратьєва, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, перший заступник голови райдержадміністрації Жанна Шевцова, міський голова Олександр Ісип, депутати Кобеляцької районної і міської рад, посадові особи органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, представники установ, організацій, трудових колективів, громадськості, учнівська молодь.

Біля пам’ятника Тарасу Шевченку були виконані українські пісні учасниками самодіяльного колективу районного будинку культури та дозвілля «Криниця» та викладачами Кобеляцької музичної школи. По закінченню заходу учасники акції, в знак єдності, взялися за руки скандуючи гасло «Україна єдина».

День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом.

Свято не передбачає обов’язкових заходів окрім одягання вишиванки. Хоча протягом всієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно просто вчинку – просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.