Економічний форум

РЕАЛІЗАЦІЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ У РАЙОНІ

17 вересня на базі ТОВ “Бєлгранкорм-Полтавщини” у смт.Білики відбулося виїзне засідання обласного комітету економічних реформ у якому взяли участь голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко, голова райдержадміністрації Анатолій Таранушич, голова районної ради Юрій Тагадюк та керівники управлінь області.  

Основним питанням економічного форуму було: “Розвиток тваринницької галузі області та будівництво комплексу з відгодівлі свиней в Кобеляцькому районі”. В поточному році в селищі Білики розпочато реалізацію інвестиційного проекту, який передбачає реконструкцію приміщень давно не діючого комплексу по відгодівлі ВРХ та створенню виробничої інфраструктури з вирощування свиней з річною потужністю 5.5 тисяч тонн м’яса в живій вазі. Комплекс розрахований на утримання 3.5 тисяч свиноматок, а в цілому на 55 тисяч свиней. Терміни реалізації проекту надзвичайно стислі. Вже в травні наступного року його планується вивести на виробничу потужність в обсязі 460 тонн м’яса на місяць. Проектом передбачається не лише реконструкція приміщень, їх утеплення та будівництво перехідних галерей, а й спорудження нових каналізаційних систем з облаштуванням каналізаційно-насосної станції, оновлення діючої інфраструктури (газо, водо, електромережі, під’їзні шляхи, очисні споруди), комплекс заходів з благоустрою територій. Виробництво має працювати по замкненому колу від репродукції поросят до їх відгодівлі та реалізації.

     Учасники засідання оглянули будівельні майданчики. Пояснення давав голова ради директорів агропромислового холдингу «БЕЗРК-Бєлгранкорм» Олександр Орлов. Потім були обговорені питання, які потребують спільних зусиль щодо їх вирішення.

Олександр Орлов вибір компанії для вкладання інвестицій аргументував відмінними умовами для розвитку свинарства. Це розвинуте рослинництво і міцна кормова база (соя, кукурудза), кваліфіковані і відповідальні робочі кадри, політична воля влади області, яка зацікавлена в інвестиціях і розвитку сучасного тваринництва. Рішення про будівництво було прийняте в березні поточного року, в травні розпочалися роботи і зараз об’єкт в стадії готовності 80 відсотків. З наступного тижня вже почне надходити обладнання, а в листопаді – племені свиноматки.

    Олександр Удовіченко зазначив, що розвиток тваринництва для області пріоритетний напрямок. Адже це висока зайнятість, стимул для розвитку рослинництва. Тільки на першому етапі на комплексі буде створено до ста робочих місць, а в перспективі 400-500. Перша група робітників комплексу вже навчається в Росії. Зараз тут працює майже 440 будівельників і сплачено до бюджету понад триста тисяч гривень податків.

    На рівні району зараз проходять переговори з головами фермерських господарств щодо заключення договорів на поставку кормів, що також дасть змогу фермерам реалізовувати свою продукцію.