Екологічні питання

лада не стоїть осторонь екологічних питань

6 червня голова районної ради Юрій Тагадюк та голова районної державної адміністрації Анатолій Таранушич взяли участь у закритті курсів підвищення кваліфікації на тему «Оптимізація та збереження природно-заповідного фонду і приміських зелених зон як складових екомережі», які провели викладачі державної екологічної академії післядипломної освіти  управління міністерства екології та природних ресурсів України.

Заняття проходили протягом трьох днів на території Кобеляцького району. Перед слухачами виступали доктора біологічних наук, доценти та асистенти  кафедри заповідної справи. Основна тема курсів підвищення кваліфікації – розвиток регіональних та національних парків, рекреаційне природокористування, методи формування лісових ландшафтів, розвиток туристичних маршрутів та роль громадських організацій у збереженні природно-заповідного фонду та приміських зелених зон.

По закінченню навчання голова районної ради Юрій Тагадюк подякував лекторам курсів за змістовно підібрані та актуальні екологічні теми сьогодення, а слухачам побажав отримані досвід та знання використовувати у своїй роботі. Наголосив, що районна влада завжди з розумінням підходить до вирішення екологічних питань та надає всіляку допомогу. 

Завідуюча кафедри заповідної зони Олена Смоляр вручала слухачам свідоцтва про підвищення кваліфікації та подарувала для шкільних бібліотек району науково-методичну, природничу та еколого-просвітницьку літературу.

Крім лекцій слухачам були запропоновані практичні заняття, які проходили на базі регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський».  Гості відвідали Зміїну гору, пройшлися туристичними стежками, ознайомилися з флорою та фауною парку.

Як сказала керівник курсів підвищення кваліфікації Олена Смоляр: «Регіональний ландшафтний парк «Нижньоворсклянський» – це природоохоронна, рекреаційна, культурно-освітницька, науково-дослідна установа, яка діє з метою збереження, відтворення і ефективного використання природних комплексів і об’єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. Територія парку згідно фізико-географічного та геоботанічного районувань знаходиться на межі Лісостепу і Степу, а також – Лівобережжя і Правобережжя України. Ландшафтна цінність території  парку визначає наявність долини р. Ворскла з її різноманітними ландшафтами». Та подякувала керівникам району за теплий та гостинний прийом.