DESPRO

Водогонам бути

06 лютого голова районної ради Василь Мирошнеченко провів засідання по питанню участі у швейцарського-українському проекті DESPRO із впровадження (вдосконалення) децентралізованої моделі водопостачання у Красненській та Шенгурівській сільських радах.

Участь у засіданні взяли виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Павло Мудрак, голова Красненської сільської ради Галина Зайченко, голова Шенгурівської сільської ради Світлана Толмачова, голова ГО «Шенгурівська надія» Микола Петренко, начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Дацко та керівник проектної організації Олег Лісний.

Головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення діяльності ради Тетяна Тимошенко повідомила, що розпочинаються підготовчі роботи по будівництву водогонів у селах Красне і Шенгури та інформувала про вартість проектних заявок, поданих до швейцарсько-українського проекту DESPRO. Наголосила, що основною умовою участі у проекті є внесок громади та сільської ради. Кобеляцька районна та Полтавська обласна ради також виділять громадам кошти у сумі по 50 тис.грн. кожній. Не стоїть осторонь і ТОВ АФ «Добробут», яке надасть фінансову підтримку цим населеним пунктам.

Шенгурівський сільський голова Світлана Толмачова повідомила, що загальний внесок сільської ради на реалізацію проекту по водогону складає 200 тис.грн. Сільська рада у бюджетному рішенні передбачила кошти в сумі 100 тис.грн., інші 100 тис.грн. будуть виділені на вказані цілі при перевиконанні бюджету сільської ради. У свою чергу, голова створеної громадської організації «Шенгурівська надія» Микола Петренко інформував про готовність громади до участі в проекті.

Щодо Красненської сільської ради, то Галина Зайченко повідомила, що сільська рада спільно з громадою неодноразово брала участь у подібних проектах. Жителі села Красне готові здійснити власні внески, сільська рада, в свою чергу, також виділить кошти в сумі 200 тис.грн. на реалізацію проекту.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Дацко підтвердив, що з районного бюджету будуть виділені кошти на реалізацію проектів по водогонах.

На завершення засідання сільським головам рекомендовано підписати угоди з проектною організацією, яка займається виготовленням проектно-кошторисної документації, створити та затвердити робочі групи, визначитись з моделлю утримання та обслуговування новозбудованої мережі водопостачання та інформувати населення про збір коштів на реалізацію проекту.

Довідково:

Довідково. Швейцарсько-Український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO – це провідний проект швейцарської технічної допомоги у секторі врядування.

Особливістю проекту є те, що він має на меті налагодження взаємодії з громадами, враховуючи пріоритетні напрями розвитку держави, при цьому використовуючи досвід Швейцарії у децентралізованому наданні послуг. Місія проекту полягає в оптимізації системи управління та сприянні ефективному розвитку в Україні.

DESPRO надає технічну допомогу та сприяє покращенню комунальних послуг у селах Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської та Сумської областях. У липні цього року Полтавську область включено як цільовий регіон проекту.

Відповідно до підписаного Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво між Швейцарсько-Українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Полтавською обласною радою та Полтавською облдержадміністрацією проведено конкурсний відбір 10 проектів із впровадження (вдосконалення) децентралізованої моделі водопостачання на рівні сільських (селищних) громад. Від Кобеляцького району подано дві проекті заявки по Красненській та Шенгурівській сільських радах, які входять до складу переможців.