День захисника України

День захисника України

13 жовтня відбулися урочисті заходи та святковий концерт з нагоди Дня захисника України. Участь в урочистостях взяли голова Кобеляцької районної ради Василь Мирошнеченко, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, актив та громадські діячі, молодь міста.

З вітальним словом до присутніх у залі звернувся голова районної ради Василь Мирошнеченко, який зауважив, що у 2015 року в офіційному календарі з'явилося нове державне свято – День захисника України. Це свято започатковане в нелегкі часи для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Це свято всіх патріотів, високо свідомих громадян, хто дорожить і повсякденно утверджує честь, гідність, престиж Батьківщини.

– «Цього дня ми віддаємо дань подвигу всіх поколінь нашого народу, які постали оборонцями та визволителями рідної землі. Це день, коли ми вшановуємо свідомий патріотизм і мужність перед обличчям смерті, подвиг заради мирного майбутнього України. Перш за все, хочу висловити глибоку шану старшому поколінню захисників української землі. Я низько вклоняюся нашим ветеранам, які через безжальний вогонь війни впевнено пронесли у своєму серці патріотизм, мужність та любов до Батьківщини» – сказав Василь Іванович.

До слів вітань долучилися волонтери Світлана Сергійко та Юлія Гамаль, які привітали захисників України зі святом та вручили подяки усім, хто надає допомогу військовослужбовцям, які виконують свій військовий на сході України. Серед нагороджених були відзначені приватні підприємці, фермери, загальноосвітні навчальні заклади, депутати районної ради: Володимир Струк, Микола Антонов, Ганна Кондратьєва, Анатолій Таранушич, Володимир Білоусько, сільські голови: Наталія Довга – Бродщинський сільський голова, Микола Блискун – Василівський сільський голова, Олександр Вусатий – Лучківський сільський голова, Ірина Пищита – виконуюча повноваження Підгорянського сільського голови, Наталія Левонтівцева – виконуюча повноваження Білицького селищного голови та інші.

Окрім слів вітань присутнім була запропонована концертна програма.

Довідково:

Президент України 13 жовтня 2014 року підписав указ, відповідно до якого щороку 14 жовтня відзначатиметься День захисника України. Водночас указ, що встановлює Днем захисника Вітчизни 23 лютого, визнано таким, що втратив чинність.

Даний закон має суспільно-політичне та морально-етичне значення, сприятиме піднесенню рівня самоідентифікації громадян України, зміцненню довіри й поваги до національного війська. Особливо важливу роль закон матиме для піднесення бойового духу воїнів та цивільних громадян, які на сьогодні служать справі захисту України.

Окрім того, 14 жовтня відзначається День українського козацтва та річниця створення УПА.