День вишиванки

Одягнімо, друже, вишиванки —

Наш чарівний український стрій.

Не для когось, не для забаганки,

А для себе, вірний друже мій …

19 травня на літньому майданчику районного будинку культури відбулися заходи щодо відзначення Всесвітнього дня вишиванки, участь у якому взяли керівники району, жителі міста та учнівська молодь. Для всіх учасників заходу було запропоновано виставку робіт місцевих народних умільців та концерту програму учасників художньої самодіяльності районного центру культури та дозвілля. На завершення школярі взяли участь у флеш-мобі.

День вишиванки – відносно нове народне свято, яке покликане сприяти єдності і культурному відродженню багатонаціонального українського народу.

День вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. У цьому році минає вже десята річниця свята. Попри те, що святкування не є офіційним, його відзначають не тільки в Україні, а й в українській діаспорі у всьому світі.

Основною метою свята є збереження українських цінностей та їхня популяризація. Святкування не передбачає обов'язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії свята з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, святкові ходи, конкурси, вечорниці та ярмарки.