День народження Касьяну М.А.

Не шкодував себе задля здоров'я інших.

10 квітня біля пам’ятника М.А.Касьяна, що в м. Кобеляки, відбулися районні заходи з нагоди відзначення 77-річчя від дня його народження.

Висловити слова вдячності в пам'ять про талановиту людину прийшли рідні та близькі Миколи Андрійовича, голова районної ради Василь Мирошнеченко, заступник голови райради Ганна Кабак, міський голова Олександр Ісип, перший заступник голови райдержадміністрації Микола Шабалтій, депутати районної ради Володимир Вовк, Іван Супруненко, Дмитро Омеляненко, Анатолій Таранушич та жителі міста.

"Слава про нього лунала по всьому світу. До нього приїжджали з України, Росії, Польщі, Ізраїлю, Німеччини, Америки… Легше перелічити тих людей, які не бували у Касьяна, аніж тих, хто пройшов через його руки. Серед них – відомі космонавти, льотчики, політики, співаки, телеведучі. Це і Володимир Винокур, Софія Ротару, Таїсія Повалій, Микола Басков, Борис Олійник, Валентина Толкунова, Геннадій Хазанов, Олексій Баталов, Ян Табачник" наголосив голова районної ради Василь Мирошнеченко.

Чимало добрих справ було зроблено нашим земляком, серед них: будівництво каплиці "Всіх Святих", що на міському кладовищі. За його власні кошти та пожертви багатьох інших благодійників у 2009 році було завершено її будівництво. Микола Андрійович постійно опікувався гуртківцями Будинку дитячої та юнацької творчості, тому у 2013 році було прийнято рішення двадцять першої сесії Кобеляцької районної ради шостого скликання про присвоєння даному закладу імені Миколи Андрійовича Касьяна. І по цей день там проходять "Касьянівські читання" та святкування дня Святого Миколая. Не залишались осторонь його добрих справ і вихованці спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, якою він постійно опікувався.

Про Миколу Андрійовича будуть пам’ятати завжди, адже він – гордість свого народу, він "Заслужений лікар України", "Народний лікар СРСР", кавалер безлічі орденів і медалей, академік. Його ім'я занесено до Книги рекордів Гіннеса: тільки протягом 1990 року він вправив хребетні диски 41251 хворому, серед яких були 21 892 дорослих і 19 359 дітей. У такому неймовірному ритмі лікар відпрацював до 74 років. Нагадаємо, що Микола Касьян – родоначальник мануальної терапії, його досвід лікування хворих остеохондрозом хребта використовується у світовій медицині. Офіційна радянська медицина, яка спочатку називала його шарлатаном і намагалася притягнути до судової відповідальності, згодом схилила перед ним голову. І Слава Богу, що його праця отримала визнання за життя.

Він приймав хворих по 15-16 годин на добу, не шкодуючи себе. "Допоможіть, врятуйте, докторе Касьян!" з такими слова звертались до нього і він не шкодуючи себе допомагав іншим.