День народження Касьяна

«Я – українець, син свого народу»

10 квітня біля пам’ятника видатному земляку Миколі Андрійовичу Касьяну відбулися районні заходи з нагоди відзначення 78 – річчя від дня його народження.

Участь у заходах взяли голова районної ради Василь Мирошнеченко, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, міський голова Олександр Ісип, головний лікар Кобеляцької центральної районної лікарні Іван Супруненко, рідні та близькі друзі Миколи Андрійовича, громадськість міста.

Чимало теплих спогадів про Миколу Касьяна лунало в цей день від дітей, жителів міста, вдячних пацієнтів, яких поставив на ноги Микола Андрійович. «Сьогодні ми зібралися, щоб вшанувати велику людину – гордість не лише нашого району, а й усієї країни –  родоначальника мануальної терапії в СРСР та Україні, Заслуженого лікаря України, Народного лікаря СРСР, Почесного громадянина м. Кобеляки, Почесного громадянина Кобеляцького району, справжнього патріота і цілителя від Бога – Миколу Андрійовича Касьяна» – сказав у своєму виступі голова районної ради Василь Мирошнеченко.

Саме з його легкої руки мануальна терапія отримала офіційне визнання, його робочий день тривав по 14-16 годин. Слава про Миколу Андрійовича лунала по всьому світу.

До всього ж він був ліриком у душі, писав прекрасні вірші і пісні про кохання, рідний край, також малював портрети та пейзажі. Він відомий своїм меценатством: фінансував будівництво місцевої Свято-Миколаївської церкви, зробив пожертву на будівництво каплички на міському цвинтарі, допомагав матеріально школам, лікарням, бібліотекам.

Великий внесок Микола Андрійович вніс у розвиток і розбудову міста Кобеляки, в організацію культурного та освітнього життя дітей та молоді, якою щедрою була його благодійність окремим жителям міста і району, що потребували матеріальної підтримки. Та найголовніше – він дуже любив дітей, був ангелом – охоронцем будинку дитячої та юнацької творчості, до речі цей позашкільний заклад носить його ім’я та будинку-інтернату.

По закінченню заходу лунали пісні написані Миколою Касьяном та були покладені квіти до підніжжя пам’ятника. Опісля у центральній районній бібліотеці відбулася книжкова виставка «Він рятував людей на цій землі».