Делегації з Литовської Республіки

Важливо, щоб ті, хто потребує підтримки, довіряли співрозмовнику.

23 червня у залі засідань районної ради відбулася зустріч представників громадських організацій Литви та громадськості Кобеляцького району.

Участь у зустрічі взяли голова районної ради Василь Мирошнеченко, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, представники громадських організацій міста та району, волонтери, учасники АТО, переселенці. Від литовської сторони були виконавчий директор Асоціації служб емоційної допомоги Литви Томас Барановас, організатор call-центру в Україні Волдіс Ажубаліс, спеціаліст Асоціації служб емоційної допомоги Угне Кабелкайте. Представляв литовських колег боєць 92-ї механізованої бригади Збройних Сил України Валерій Довженко.

Метою приїзду литовських громадських організацій є створення на Україні першого call-центру емоціонально-психологічної підтримки учасників АТО, їхніх родин на території Полтавської області.

«Громадським ініціатором створення call-центру емоціонально-психологічної підтримки учасників АТО, їхніх сімей, волонтерів та внутрішніх переселенців виступив литовський Фонд «Унія 1219» за підтримкою литовських міністерств — охорони краю, закордонних справ, внутрішніх справ та департаменту поліції при міністерстві внутрішніх справ», – наголосив організатор call-центру в Україні Волдіс Ажубаліс.

Партнерами від української сторони стали ГО «Команда небайдужих», ГО «Асоціація ветеранів та учасників АТО Полтавщини», архієпископ Полтавський та Кременчуцький Владика Федір, БО «Благодійний Фонд Головко», ГО «Центр стратегічних комунікацій» та голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко.

Є ідея до співпраці залучати людей, які не з чуток знають про війну – переселенців, котрі зараз мешкають у Полтавській області, демобілізованих учасників АТО та волонтерів. Навчання будуть проводити литовські військові психологи, які у себе на батьківщині консультують учасників миротворчих місій.

Томас Барановас, який очолює Асоціацію служб емоційної допомоги, повідомив, що до її складу входить 10 неурядових організацій, які працюють із різними категоріями: дітьми, жінками, молоддю та дорослими. На полтавщину він приїхав для того, щоб з'ясувати, наскільки велика потреба у появі call-центру і хто там працюватиме. У більшості організацій цим займаються добровольці т професійні психологи.

Проект зі створення call-центру на Полтавщині фінансуватиметься здебільшого литовською стороною. Якщо все піде за планом, центр відкриють вже восени цього року. Нині завдання – підготувати команду волонтерів.

Угне Кабелкайте, спеціаліст Асоціації служб емоційної допомоги Литви повідомила, що минулого року представники їхньої асоціації надали 270 консультацій тим, хто додзвонився. Загалом було понад 3 млн. спроб поспілкуватися з фахівцями, а це – більше, ніж все населення, яке проживає в Республіці. Коли call-центр емоційної допомоги відкриють на полтавщині, він стане першою в Україні структурою такого рівня і профілю.

Після обговорення кобелячани підтримали ідею литовських друзів про створення такого центру та отримали відповіді і роз’яснення на поставлені питання.