Бюджет участі

Чекаємо результати проекту бюджету участі Полтавської області

26 квітня 2017 року з метою розвитку партнерських відносин між територіальними громадами та органами місцевого самоврядування, залучення громадян до співпраці в бюджетному процесі, удосконалення громадських ініціатив обласна рада затвердила обласну програму «Бюджет участі Полтавської області на 2017-2020 роки». Розпорядженням голови обласної ради № 98 від 02.06.2017 було затверджено Положення про бюджет участі Полтавської області, а 15.06.2017 розпорядженням голови Кобеляцької районної ради було створено локальну групу з питань бюджету участі Полтавської області в Кобеляцькому районі. Персональний склад з контактними даними локальних груп за поданням районної ради було оприлюднено на офіційному сайті Полтавської обласної ради в рубриці «Бюджет участі». В сільських радах було створено пункти супроводу.

З 20 липня по 20 серпня 2017 року в пункти супроводу автори подавали свої проекти. В пунктах супроводу при допомозі членів локальної групи проекти перевірялися на відповідність вимогам, що затверджені в Положенні. Потім подавалися в електронному форматі відповідно до «Аплікаційної форми подання проекту» на сайт обласної ради. Слід відмітити, що подача кожного проекту вимагала мінімальну кількість за нього підписів, а саме -30. Небайдужими громадянами Кобеляцького району подано 12 проектів. Розгляд та перевірку проектів здійснював відділ інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради. Всі проекти району були позитивно оцінені і допущені до голосування та оприлюднені на офіційному сайті Полтавської обласної ради в рубриці «Бюджет участі».

Голосування тривало з 14 по 30 вересня 2017 року шляхом заповнення спеціального бланку голосування в електронному вигляді або на паперових носіях. Одна особа могла проголосувати не більше, ніж за три проекти. До 20 жовтня інформація з Бланків голосування вноситься до електронної системи.

До 31 жовтня будуть встановлені результати шляхом підрахунку голосів електронною системою. Вона ж сформує списки проектів за рейтинговою системою. Рекомендованими до реалізації вважатимуться ті проекти, які набрали найбільшу кількість балів за рейтинговою системою, до вичерпання коштів, виділених на реалізацію бюджету участі Полтавської області на відповідний рік. Нагадаємо, що на 2017 рік виділено 2 мільйони гривень. На один проект з обласного бюджету виділяється 50х50 вартості проекту, але не більше 50 тисяч гривень. У разі, якщо проекти набирають однакову кількість балів, то пріоритетним вважається той, який потребує менший обсяг фінансування.

Перелік за рейтингом всіх проектів, за які відбувалось голосування, та перелік проектів-переможців буде розміщено на офіційному сайті Полтавської обласної ради не пізніше 7 календарних днів з моменту встановлення результатів голосування, тобто до 7 листопада та проектів-переможців в районній газеті «Колос».

Локальна група районної ради зробила попередній аналіз та підрахунок голосів (поданих на паперових носіях) і вирішила ознайомити жителів Кобеляцького району з результатами голосування. Нагадуємо, що не завжди велика кількість голосів є запорукою великої кількості балів. При встановленні балів діє коефіцієнт. Визначається він за формулою, в основі якої лежить кількість населення сільської ради (міста чи селища районного значення) та кількість населення області. Якщо говорити простіше, то чим менша кількість населення сільської ради, тим більший коефіцієнт і шанси на перемогу.

Наводимо дані про кількість поданих голосів в розрізі сільських та міської рад:

№27 (Канавська) – 1536

№111 (Сухинівська) – 1238

№33 (Дашківська) – 1224

№75 (Василівська) – 845

№88 (Кобеляцька) – 2104

№64 (Кобеляцька) – 1594

№95 (Бродщинська) – 463

№101(Бродщинська) – 377

№98 (Бродщинська) – 311

№106 (Бродщинська) – 226

№54 (Червоноквітівська) – 118

№48 (Червоноквітівська) – 114

Локальна група вдячна громадянам, які хочуть змін на краще в громадах району.