АПК

Відбулося засідання постійної комісії

07 вересня під головуванням Валерія Дриги відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, екології та раціонального природокористування за участю голови районної ради Володимира Кішінського, його заступника Оксани Гордійко, депутата обласної ради, голови СБК «Радянський» Миколи Андрієнка, заступника голови райдержадміністрації Володимира Катишкова, начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Тетяни Чердак, завідувача юридичного сектору апарату        райдержадміністрації Ярослави Бут, керівників мисливських господарств.

Першим депутати заслухали інформації заступника голови райдержадміністрації Володимира Катишкова та голови постійної комісії Валерія Дриги про результати виїзного засідання робочої групи по вивченню питання щодо завданої шкоди дикими тваринами сільськогосподарським посівам приватних землевласників та власників фермерських господарств на території Вільховатської та Орлицької сільських рад.

Як було відмічено, до Кобеляцької районної ради надходять численні звернення жителів та керівників фермерських господарств Кобеляцького району з проханням надати допомогу у вирішенні питання щодо припинення масового знищення посівів ранніх зернових, кукурудзи, соняшника  дикими кабанами.

Саме територія села Лівобережна Сокілка є відтворювальною ділянкою для збільшення популяції дикого кабана. Тут спостерігається велике їх скупчення через хорошу кормову базу, є в наявності водні угіддя.

На території району розміщений природно-заповідний об’єкт – регіональний ландшафтний парк «Нижньоворсклянський», на якому з 2010 року, відповідно до статті 16 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», мисливство заборонено.

В зв’язку з відсутністю лімітів на видобування та регулювання чисельності дикого кабана на даній території, щільність популяції значно зросла і перевищує оптимальну в десятки разів. Спостерігається надмірна, не контрольована концентрація диких кабанів на території об’єкту природно-заповідного фонду.

Як наслідок, існує гостра загроза виникнення спалаху епідемії африканської чуми свиней, яка спостерігається в сусідніх областях та районах Полтавської області, носіями якої є саме дикі кабани. Останнім часом також спостерігається велика кількість «перехрестів» дикого кабана і домашньої свині. Про це йшлося також в листах ТОВ «Спеціалізоване мисливсько-риболовецьке підприємство «Філін» та громадської організації мисливців та рибалок «Артеміда», з якими було ознайомлено депутатів.

Наразі, на пропозицію голови районної ради Володимира Кішінського, комісія рекомендувала   дане питання внести на розгляд дев’ятої позачергової сесії районної ради сьомого скликання. Звернення депутатів районної ради про внесення відповідних змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», які б передбачали можливість регулювати чисельність диких кабанів на території природно-заповідного фонду до оптимального рівня, надіслати до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Також було рекомендовано надіслати звернення депутатів Кобеляцької районної ради до Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства про збільшення лімітів на добування дикого кабана користувачам мисливських угідь на території Кобеляцького району.

У контексті питання про розгляд звернень, комісія розглянула лист Кобеляцької райдержадміністрації щодо встановлення рекомендованого розміру орендної плати за оренду невитребуваних земельних часток (паїв) на території району у 2017 році. Відповідно до статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», невитребувані земельні частки (паї), рішенням райдержадміністрації передаються в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками документів на право власності на земельну ділянку.

У підсумку обговорення комісія рекомендувала середній розмір орендної плати за земельні частки (паї) на території району у 2017 році встановити у розмірі 7,2 відсотка.