95 років з дня народження О.Гончара

Феномен Олеся Гончара

З 3 по 5 квітня на території Дніпропетровської та Полтавської областей проходила ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція “Феномен Олеся Гончара в духовному просторі України”, приурочена 95-й річниці з дня народження Олеся Терентійовича Гончара.

У роботі конференції взяли участь ректори Дніпропетровського національного гірничого університету Григорій Півняк,  Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Микола Степаненко.

Свою роботу члени конференції розпочали з офіційного відкриття у центрі культури української мови імені О.Гончара, яка закінчилася секційними заняттями на теми: “Довкола Олеся Гончара: Літературний діалог”, “Мовостиль прозаїка, поета, публіциста Олеся Гончара” та інші. Перед присутніми виступали аспіранти, викладачі, кандидати філологічних наук, доценти вищих навчальних закладів з різних куточків України.

Далі учасники конференції переїхали до літературно-меморіального музею-садиби О.Т.Гончара в с. Сухе Кобеляцького району Полтавської області, де гостей привітно зустріли голова районної ради Юрій Тагадюк, перший заступник голови райдержадміністрації Микола Шабалтій, заступник голови районної ради – керуючий справами Василь Мирошнеченко. Члени конференції відвідали музей-садибу, обмінялися думками щодо творчості видатного поета, генія української письменності.

Традиційно, у день народження, день смерті та на  “Зелену неділю Гончаревого дитинства” у музеї проводяться літературно-музичні вечори пам’яті письменника, на які приїздять гості з різних куточків України, адже це три вікопомні дати для жителів не лише Кобеляцького району, а й усієї України.

Опісля відвідин музею члени делегації взяли участь у проведенні секційних занять у Кобеляцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2, яка носить ім’я О.Гончара.

Наостанок у районному будинку культури та дозвілля відбулося підсумкове засідання та закриття конференції, на якому також були присутні голова районної ради Юрій Тагадюк, голова райдержадміністрації Анатолій Таранушич, ректор Полтавського педагогічного університету Микола Степаненко та інші учасники. У своїх виступах керівники району та гості заходу підкреслили, що Олесь Гончар – визначний український письменник, політичний та громадський діяч, епічні та публіцистичні твори якого ввійшли до скарбниці національної культури. Його твори також відомі далеко за межами України, їх перекладено більш як 40 мовами світу, багато разів вони перевидавалися, завоювали широке коло шанувальників.

На завершення гості подякували за чудово організовані та проведені дні на території Кобеляцького району, а працівники відділу культури та дозвілля приготували концертну програму за участю не лише місцевих колективів художньої самодіяльності, а й поета-пісняра Євгена Гущина.

Також, у рамках святкування 95-чя з дня народження О.Гончара у Кобеляцькому музеї літератури та мистецтва були проведені відкриті уроки для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл міста, присвячені творчості поета-земляка.