9 позачергова сесія

Депутати розглянули актуальні питання

8 вересня голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський провів дев’яту позачергову сесію районної ради сьомого скликання.

Участь у роботі пленарного засідання взяли помічник – консультант народного депутата України О.Кулініча Анатолій Шкарбан, депутат Полтавської обласної ради Микола Жук, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко та її заступники, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, які мають відношення до питань, що розглядаються, сільські голови, представники акредитованих засобів масової інформації.

За результатами електронної системи голосування участь у пленарному засіданні взяли 25 із 34 депутатів.

На початку сесії депутати погодили секретаріат, лічильну комісію, регламент роботи та порядок денний засідання.

Сесія підтримала внесення змін до показників районного бюджету на 2016 рік у частині фінансування районних програм, а саме:

– соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції на 2013 – 2020 роки – 100 000,00 грн.;

– надання адміністративних послуг Кобеляцькою районною державною адміністрацією на 2016 – 2018 роки – 126 000,00 грн.;

– підтримки діяльності районної спілки ветеранів Афганістану (воїнів – інтернаціоналістів) на 2016 – 2020 роки – 24 000,00 грн.;

– відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним (залізничним) транспортом у Кобеляцькому районі на 2016 рік – 120 000,00 грн.;

– зайнятості населення Кобеляцького району на 2013 – 2017 роки – 54 000,00 грн.;

– розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Кобеляцькому районі на 2016 – 2017 роки – 1 986 000,00 грн.

Всього на виконання районних програм за рахунок перевиконання бюджету спрямовується 2 410 000,00 грн.

Також кошти будуть спрямовані на утримання бюджетних установ, що фінансуються з районного бюджету, а саме: відділу освіти райдержадміністрації – 125 870,00 грн.; сектору культури і туризму райдержадміністрації – 152 045,00 грн.; районній раді – 10 200,00 грн.

Щодо коштів іншої дотації з обласного бюджету, в сумі 807 377,00 грн., то вони будуть спрямовуватися на заходи з енергозбереження: відділу освіти райдержадміністрації – 570 217,00 грн.; центральній районній лікарні – 199 000,00 грн.; КЗ “Кобеляцький Центр первинної медико – санітарної допомоги” – 17 000,00 грн., сектору культури і туризму райдержадміністрації – 21 160,00 грн.

У ході засідання депутати підтримали рішення про затвердження районної Програми забезпечення функціонування та фінансової підтримки комунального підприємства «Кобеляцьке бюро технічної інвентаризації», внесли зміни та доповнення до районної Комплексної програми соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції на 2013 – 2020 роки та до Програми розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням доріг загального користування місцевого значення у Кобеляцькому районі на 2016-2017 роки.

Окрім того, було прийнято два звернення депутатів Кобеляцької районної ради до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та до Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства. У зверненнях йдеться мова про внесення відповідних змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», які б передбачали можливість регулювати чисельність диких кабанів на території природно-заповідного фонду, та про збільшення лімітів на добування дикого кабана користувачам мисливських угідь на території Кобеляцького району. Необхідність прийняти дані звернення викликана тим, що на території РЛП «Нижньоворсклянський» відсутні ліміти на видобування та регулювання чисельності дикого кабана, спостерігається надмірна, неконтрольована концентрація диких кабанів на території природно-заповідного об’єкту.

У ході засідання найбільш обговорюваним було питання про екологічну ситуацію в селищі Білики. Потужний свинокомплекс, який діє на території селища, наносить непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю місцевих мешканців. Біличани вже не перший рік вимагають його закриття, а керівництво ТОВ «Сільські традиції» ігнорує зобов’язання, взяті під час будівництва та експлуатації підприємства.

Зневірені мешканці селища перекрили рух транспорту, який має завозити корма для свиней, що, у свою чергу, спричинило вимирання поголів’я тварин та може призвести до надзвичайної екологічної ситуації.

Після обговорення піднятого питання депутати районної ради на чолі з Володимиром Кішінським виїхали для з’ясування питання на місці як з громадою, так і з керівництвом свинокомплексу.

Всього на сесії районної ради було розглянуто вісім питань, по шести з яких прийнято відповідні рішення.