8 позачергова сесія

Сьогодні, 2 вересня, під головуванням Володимира Кішінського відбулася восьма позачергова сесія районної ради сьомого скликання. З обраних 34 депутатів зареєструвалося 28.

В роботі засідання взяли участь заступник голови районної ради Оксана Гордійко, голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, перший заступник голови райдержадміністрації Жанна Шевцова, заступник голови райдержадміністрації Володимир Катишков, начальник Кобеляцького відділу поліції Головного управління національної поліції України в Полтавській області Володимир Федан, сільські голови, керівники управлінь і відділів районної державної адміністрації, питання яких розглядаються на сесії, представники засобів масової інформації.

Спочатку народні обранці сформували порядок денний засідання, який містив 16 питань.

Першим депутатський корпус схвалив проект рішення «Про внесення змін до Регламенту Кобеляцької районної ради сьомого скликання». Відтепер рішення ради прийматимуться за допомогою електронної системи «Комп’ютерна програма «Електронна система поіменного голосування» голосуванням з фіксацією результатів поіменного голосування.

Потому депутати внесли зміни до показників районного бюджету на 2016 рік. Зміни показників доходної і видаткової частини здійснено за рахунок збільшення: субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій для відділу освіти райдержадміністрації на будівництво дитячих майданчиків у навчальних закладах району – 149 600,00 грн.; іншої субвенції з обласного бюджету на ремонт автомобільних доріг – 3 258 100,00 грн. Кошти спрямовуються до бюджетів органів місцевого самоврядування;  іншої субвенції з обласного бюджету на реалізацію заходів обласної Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року для відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації  – 12 000,00 грн.; іншої субвенції з обласного бюджету на забезпечення організації відпочинку (з наданням оздоровчих послуг) демобілізованих військовослужбовців, які проходили військову службу в районах проведення антитерористичної операції, та осіб, які ускладі добровольчих батальйонів брали участь в антитерористичній операції, а також членів їх сімей (дружини (чоловіка), неповнолітніх дітей) та дітей (віком до 7 років) загиблих учасників антитерористичної операції разом з матір’ю (батьком, законним представником) у санаторно – курортних закладах для райдержадміністрації – 8 400,00 грн.; іншої додаткової дотації з обласного бюджету для відділу освіти райдержадміністрації на капітальний ремонт системи опалення Озерської ЗОШ І- ІІІ ступенів – 500 000,00 грн.

Кошти іншої субвенції, яку планується отримати від сільських бюджетів у загальній сумі 58 500,00 грн. спрямовуються: відділу освіти райдержадміністрації – 44 000,00 грн.: за рахунок іншої субвенції Кобеляцької міської ради – 44 000,00 грн.,  (з них загальний фонд – 32 000,00 грн., спеціальний фонд – 12 000,00 грн.). КЗ “Кобеляцький Центр первинної медико – санітарної допомоги” – 8000,00 грн.: за рахунок іншої субвенції Комендантівської сільської ради – 4 000,00 грн., Чорбівської сільської ради – 4 000,00 (з них загальний фонд – 8000,00 грн.). Сектору культури і туризму райдержадміністрації – 6 500,00 грн.: за рахунок іншої субвенції Лебединської (Кіровської) сільської ради – 6500,00 грн. (спеціальний фонд – 6 500,00 грн.).

Що стосується різних програмних документів, то народні обранці прийняли  Програму розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням доріг загального користування місцевого значення у Кобеляцькому районі на 2016-2017 роки.  Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, складає 2 млн. 696 тис. грн.

Ухвалили внесення змін до декількох районних програм. Серед них: Програма забезпечення функціонування та фінансової підтримки Центру надання адміністративних послуг при Кобеляцькій районній державній адміністрації на 2016 – 2018 роки; Комплексна програма соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції на 2013 – 2020 роки, Програма зайнятості населення Кобеляцького району на 2013 – 2017 роки, Програма забезпечення виконання заходів з підготовки, організації та проведення мобілізації людських і транспортних ресурсів на території Кобеляцького району на 2015-2017 роки.

Також було внесено зміни до Статутів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Кобеляцької районної ради Полтавської області, в зв’язку із заміною адреси їх розташування.

      Своїми рішеннями депутати заснували Василівський дошкільний навчальний заклад «Малятко» Кобеляцької районної ради Полтавської області та реорганізували  Дрижиногреблянську загальноосвітнью школу І-ІІ ступенів ім. Георгія Степановича Писаренка Кобеляцької районної ради Полтавської області в Дрижиногреблянську загальноосвітню школу І ступеня.

Також сесія районної ради доручила голові районної ради погодити зміни до штатного розпису Кобеляцької центральної районної лікарні на 2016 рік, а саме: вивести із штатного розпису районної лікарні 53 посади без врахування вакантних посад.

Окрім цього, депутати затвердили технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення площами 22,00 та 22,4090 га, наданих в оренду громадянину Лєєпі Віталію Івановичу для ведення фермерського господарства, під багаторічними насадженнями, за межами населених пунктів на території Вільховатської сільської ради.

Народні обранці підтримали звернення громади селища Білики до Президента України, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України,  Служби безпеки України, Національної поліції України, Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України щодо проведення всебічного неупередженого та об’єктивного дослідження діяльності ТОВ «Сільські традиції».

Також депутати Кобеляцької районної ради прийняли звернення про проведення службового розслідування стосовно розпорядників державних земель сільськогосподарського призначення  на території Кобеляцького району.

Мова йшла про те, що в Кобеляцькому районі за дорученням одного з великих підприємств області «ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО "ГЕОСФЕРА" (ТОВ "НВП "ГЕОСФЕРА"), представники зареєстрували дане підприємство в с. Іванівка, і вже, маючи списки учасників АТО різних областей та перелік фермерських земель, передають документи на земельні масиви землевпорядним організаціям на виготовлення проектів землеустрою для ОСГ, на які вже є потенційний орендар і покупець в особі вищезазначеного підприємства.

Так, наприклад, земельні ділянки, згідно наданих викопіювань бажаного місця розташування земельних ділянок для надання їх жителям м. Полтава та Полтавської області на території Бродщинської сільської ради, знаходяться в оренді ПСП «Колос» та в постійному користуванні ФГ «Павлівське». До того ж, ці земельні ділянки у викопіюванні вказані єдиним масивом, тобто, дані заявники претендують на єдине поле, а не окремо розміщені ділянки.

Враховуючи дані обставини, існує підозра, що дані дії є новітньою схемою рейдерських захоплень земельних ділянок. Розробники даних схем, скориставшись ситуацією в країні, використовуючи наших героїв – учасників АТО, планують собі ринок землі, шляхом купівлі земельних ділянок ОСГ.

Звернення народні обранці вирішили направити до Генеральної прокуратури України, Полтавської обласної ради, Полтавської обласної державної адміністрації, Головного управління Національної поліції в Полтавській області, Управління Служби безпеки України в Полтавській області, прокуратури Полтавської області, засобів масової інформації.

Наприкінці роботи депутати заслухали звіти головних розпорядників про стан використання бюджетних коштів.